НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Наличный курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файлы Cookie

Я разрешаю DELO.UA использовать файлы cookie.

Политика конфиденциальности

Збитки АТ "Волиньгаз" зросли на 40% і наприкінці року сягнуть 231,5 млн грн

Збитки АТ "Волиньгаз" зросли на 40% і наприкінці року сягнуть 231,5 млн грн
Сума збитків АТ "Волиньгаз" у 2019 році сягне 231,5 млн грн. Це на 40 % більше, ніж у 2018 році
Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронировать участие

За час дії збиткового тарифусума збитків компанії  сягнула  452,7 млн грн. Спровокована НКРЕКП фінансова криза призвела до того, що у Волинській області нараховується більше 300 газорегуляторних пунктів, які  вичерпали свій технічний ресурс, а довжина повністю зношених газопроводів складає майже 500 км. Основна проблема нового опалювального періоду — зношеність  газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності. На 2020 рік кількість зношених ГРП/ШРП зросте у 2 рази, протяжність газопроводів — у 1,5 рази у порівнянні з 2015 роком. Через збитковий тариф зарплати у "Волиньгаз" суттєво нижчі ринкових, заморожені на рівні 2016 року. Це спричиняє значному відтоку кадрів  АТ "Волиньгаз".  Забезпечення кваліфікованими працівниками становить на 83 % від фактичної потреби. Цього року коефіцієнт плинності кадрів сягнув 9,4%. З початку 2019 року з компанії звільнилися 111 працівників. У 2018 році — 148 особи. Особливо гостро проблема втрати кваліфікованих кадрів стосується аварійно-диспетчерської служби, працівники якої 24/7 пильнують за безпечністю мереж газопостачання, виявляють та усувають аварії на газопроводах. Діючі тарифи на розподіл газу з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі. Тарифний колапс — головна загроза нового опалювального сезону. "Збиткові тарифи на розподіл газу та відповідна недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання. За 3 роки їх дії збитки компанії склали 452,7 млн грн., а всього по галузі — 20 млрд грн," — говорить директор фінансовий АТ "Волиньгаз" Андрій Тимчишак.  Вихід — один: усунути дискримінаційні тарифи, які вже втричі нижче необхідного рівня. Середній місячний платіж за газорозподіл у 2018 році на Волині становить 72 грн, що нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет. Отримані кошти скрупульозно розподіляються за статтями витрат. У зв'язку з цим "Волиньгаз" наголошує на необхідності таких  кроків з боку НКРЕКП: - довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня; - компенсувати операторам ГРМ понесені збитки; - затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ упродовж всього року. Чекають на новий тариф і споживачі природного газу. Це підтверджено результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Абсолютна більшість опитаних споживачів відзначили, що для них важливо розуміти, скільки саме вони сплачують за спожитий енергоресурс, а скільки — за послугу його доставки до оселі. У більшості споживачі зацікавлені у тому, щоб одержувати деталізовану інформацію про складові вартості послуг енергопостачання.