НБУ курс:

USD

41,49

--0,02

EUR

48,08

+0,63

Готівковий курс:

USD

41,45

41,39

EUR

48,15

47,95

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Чому варто інвестувати в розвиток дитини з молодшої школи

Ранній розвиток — критично важливий для мозку
Ранній розвиток — критично важливий для мозку

Початок шкільних років є особливим моментом, який завжди повʼязаний з хвилюваннями, адже початкова школа стає фундаментальною основою, з якої починається шлях у доросле життя. В перших класах розвивається пізнавальний інтерес, діти розширюють уявлення про навколишній світ, а також здобувають навички, які формують особистість і сприяють розумінню власних цінностей. Знання, які дитина опановує в початковій школі, надають можливість усвідомити ким вона є, а за допомогою вчителів і підтримки батьків — долати невдачі, підвищуючи впевненість у власних силах. 

Тільки уявіть! Визначити обдарованого генія можна вже у віці до 10 років. Як вчасно розгледіти таланти та запрограмувати дитину на успіх в майбутньому?

Ранній розвиток — критично важливий для мозку

Бути дитині вундеркіндом чи ні визначають не тільки гени. Вся справа у архітектурі мозку, яка починає стрімко розвиватися від народження до молодого віку особистості, утворюючи мільйони нейронних звʼязків. Саме раннє дитинство є вирішальним для функціонування основних систем, що підтверджує наукова робота Neuroscience of Cognitive Development, авторів Чарльза А. Нельсона, Мішель де Хаан і Кетлін М.Томас. Досвід, отриманий у віці до 10 років, впливає на поведінку дитини, її здатність до комунікації, таланти — те, яким вона стане дорослим. 

В дитинстві мозок дитини дуже пластичний. Дитина буквально, як губка, вбирає в себе будь-яку інформацію. Від того, якою саме вона буде, залежить подальший шлях до успіху. Для здорової самооцінки, ефективної взаємодії з однолітками, розвитку та реалізації потенціалу необхідно вміти аналізувати, критично мислити, бути гнучкими, швидко адаптуватися до сучасних змін. Чим раніше дитина зможе розвинути навички, тим якіснішим буде підґрунтя для майбутніх досягнень

Лариса Музичук
Лариса Музичук директорка Lyceum від Study.ua

Що означає інвестиція в дитину? 

Найсучасніший телефон, MacBook останньої моделі, який здатний вирішити будь-яку складну задачу за допомогою вбудованого ШІ: все це безумовно вартує грошей, але така інвестиція — короткострокова. Вона зовсім не здатна забезпечити базові потреби, які сприяють повноцінному розвитку особистості: почуття безпеки, емоційний і психологічний добробут. Довгострокові інвестиції, які забезпечують зростання нового покоління дорослих є наступними: 

  1. Увага. Щира зацікавленість у потребах дитини та пошуку відповідей на безкінечні «Чому?». Дозволяючи дитині експериментувати, досліджувати та пізнавати світ, батьки підвищують залученість у навчання та заохочують не просто знати все, а прагнути дізнаватися більше.
  2. Емоційна підтримка. Відчувати, що тебе чують, розуміють і готові допомогти знайти будь-яке рішення дозволяє впевнено рухатися по життю. Можливість обговорювати мрії, сильні та слабкі сторони додає мотивації рухатися вперед із розумінням для чого це потрібно. 
  3. Правильне оточення. Середовище має значення. Вибір школи, де створені безпечні та сприятливі умови для розвитку, забезпечує доступ до сучасних ресурсів, інтерактивних методик викладання, які не обтяжують дитину наукою, а дозволяють зрозуміти, як навчальні дисципліни роблять наше життя кращим. 
  4. Підтримка талантів. Кожна дитина є геніальною від народження, потрібно лише зрозуміти в чому саме. Підтримка інтересів, захоплень, різноманітні секції для вдосконалення здібностей допомагають розкрити обдарованість дитини та спрямувати зусилля на те, що викликає емоції та робить дитину щасливою. 

Достатня увага та зацікавленість у розвитку інтересів з боку батьків підвищує внутрішню стійкість, робить дитину цілеспрямованою та впевненою в собі, що є надзвичайно важливим для подолання майбутніх викликів.  

Типові помилки, яких припускаються батьки 

Виховання є відповідальним процесом і кожен батько чи мати мріє про успішне майбутнє для дитини, але через брак знань досягти балансу в цьому вдається не всім. Найпоширенішими помилками є:

  • Відкладення інвестицій «на потім». Принцип «підростеш — зрозумієш» не працює. В ранньому віці у дитини будується щосекунди безліч нових нейронних звʼязків, для активізації яких необхідний постійний прогрес. Чим більше уваги батьки приділяють розвитку в дитинстві, тим більш самостійною вона буде в дорослому житті, здатною робити правильний вибір і приймати потрібні рішення. 
  • «Спочатку математика, а потім все інше». Безумовно, точні науки важливі, але без навичок комунікації, роботи в команді, емоційного інтелекту та критичного мислення справжнього успіху не досягнути. 
  • «Краще тобі бути юристом, музика — це не серйозно». Ігнорування особистих захоплень і здібностей дитини знижує мотивацію, змушує обирати професію, яка не відповідає інтересам і призводить до розчарувань. 

Такий підхід створює для дитини умови, в яких вона стає заручником «Я повинен» замість того, щоб бути собою — унікальною, яскравою особистістю, яка здатна на все, про що мріє. 

Інновації — надійні помічники батьківства 

На ринку української освіти дедалі більше зʼявляється нових навчальних закладів, які прагнуть не тільки надавати виняткові знання, а й розвивати дитину всебічно. Це справжня знахідка для сучасних батьків, які прагнуть забезпечити найкращі умови для розвитку дитини в майбутньому: отримати знання, що відповідають міжнародним стандартам, вступити до престижного вишу будь-якої країни та стати кандидатом №1 на працевлаштування в найбільших компаніях світу. Таких результатів дозволяють досягти сучасні освітні інструменти з інтеграцією кращих світових практик:

  • Міжнародні програми та білінгвальне навчання. Учні вивчають предмети українською та іноземною мовами, одночасно здобуваючи атестат місцевої загальноосвітньої школи та навчального закладу за кордоном, програма якого визнається ТОП-ВНЗ світу. 
  • Проєктне навчання та міждисциплінарний підхід. Поєднання предметів різних наук дозволяє навчитися аналізувати ситуацію з різних точок зору, помічати взаємозвʼязки і розуміти, як побудовані глобальні процеси, а участь у спільних проєктах демонструє, як теорія працює в реальному житті. 
  • Soft Skills. Розвиток гнучкості, емоційного інтелекту, креативності, критичного мислення та лідерства формує нове покоління свідомої молоді, яка здатна робити внесок у добробут глобального суспільства, впевнено долаючи будь-які виклики на шляху. 

Безумовним лідером серед подібних освітніх закладів вже понад 20 років виступає Міжнародний ліцей Study.ua. Маючи понад 330 топових вишів-партнерів у Європі, Великій Британії, Канаді та США, українська сучасна школа дозволяє не лише здобути подвійний атестат (український та диплом канадської школи в Онтаріо (OSSD)), а й пройти доуніверситетську підготовку для зарахування до найрейтинговіших ВНЗ світу. В навчальну програму міжнародного ліцею також інтегрована підготовка до ЗНО, складання НМТ та міжнародних іспитів, на яких учні навіть не акцентують увагу через ідеальну збалансованість навчання та відпочинку.

До речі, зовсім скоро — 18 травня, в Міжнародному ліцеї Study.ua відбудеться День відкритих дверей. Якщо бажаєте зануритися в інновації освіти, які виховують всебічно розвинених лідерів через інтерактивні заняття та вивчення предметів, адаптованих до реального життя, залишайте заявку на участь просто зараз.