- Категория
- Финансы
- Дата публикации
"Хосебо", відкрий личко
Акціонери відомого Хмельницького "Катіону" поверталися зі зборів 11 листопада з тягарем на серці. Зрозуміти їх людські переживання можна. У процесі звіту, без видимої причини колишній голова правління Григорій Ковш взяв самовідвід і наполегливо просив присутніх за нього не голосувати.
Ситуація дещо дивна, адже перед зборами була запропонована лише одна кандидатура на посаду голови, і це — кандидатура Григорія Ковша, альтернативи тоді не було. Сталося непередбачене… На зборах Григорій Ковш пропонує на посаду керівника ВАТ Григорія Гордієнка (члена правління НДІ "Уконд", м.Хмельницький, колишня філія "Катіону", а нині — самостійне ВАТ). Акціонерам не залишалося нічого іншого, як проголосувати за запропоновану кандидатуру.
Але це ще не все. Цікаво, хто є закулісним режисером всієї гри. Наш кореспондент зв"язувався напередодні і після зборів з Євгеном Костовським, заступником голови правління з економічних питань, який навідріз відмовився назвати головного акціонера. Щоправда, він повідомив, що 43-відсотковий пакет було продано на сертифікатному аукціоні трьом інвесткомпаніям, а пізніше його перепродали.
Приватизувавшись, ВАТ ""Катіон" знайшов реального власника — 43-відсотковий пакет акцій викупила науково-виробнича фірма "Хосеба", м.Київ (18.11.97 р. на біржі продавалися акції "Катіону", фірма мала намір докупити ще 8% для утворення контрольного пакета).
За неперевіреними даними, "Хосеба" контролює конденсаторне виробництво в Україні, зокрема у її портфелі знаходяться контрольні пакети найбільших підприємств цієї галузі. І що цікаво — Григорій Гордієнко на всіх цих викуплених "Хосебою" підприємствах є або головою, або членом правління чи спостережної ради. На зборах акціонерів "Хосебу" представляв Павло Пархоменко. Відгуки акціонерів товариства про фірму "Хосеба" позитивні — "ділові люди", намагаються щось зробити для підприємства, мотаються "по закордонах" (Чехії, Словаччині, Китаю, Південній Кореї) і підписують з відомими фірмами контракти.
І, як наслідок, на ВАТ "Катіон" створено спільне українсько-південнокорейське підприємство з фірмою "Хундай" провінції Хебей.
Підприємство буде займатися серійним виробництвом телевізорів з готових імпортних деталей.
Крім того, збори акціонерів ВАТ "Катіон" прийняли рішення про створення 5 дочірніх підприємств: на базі машинобудівного виробництва , а також на базі цехів з виробництва конденсаторів, фольги, телевізорів та іншої побутової апаратури.
o o o o