Мнения 03 июля 2019 в 18:38

Міфи громад про роботу з даними

Створюючи програми для управління громадою, ми зіткнулися із викликом, пов’язаним із різними міфами громад щодо роботи з даними

І якщо у нас поки громади не говорять про GDPR, то все одно є питання про захист персональних даних та побоювання громад щодо цього. Найбільш гостро стоїть питання довіри до програм, їх захищеність, та чи не суперечить законам користування ОТГ недержавними програмами. Ми вирішили розвіяти ці міфи, адже вони заважають громаді повноцінно використовувати можливості технологій. 

Міф №1

Громадам можна користуватися лише реєстром ДМС (Державної міграційної служби)

Подпишитесь на канал DELO.UA

Згідно до пункту 30 Постанови Кабінету Міністрів України №207 "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру" — Орган реєстрації для потреб реєстрації місця проживання/перебування формує та веде реєстр територіальної громади.  Отже, закон не визначає, яким саме реєстром (програмним засобом) необхідно користуватися громаді, а відтак від громад зовсім не вимагається працювати лише у реєстрі ДМС.

Що означає: в ОТГ є вибір, якими технологіями громаді зручніше користуватися, аби ефективно управляти своїми ресурсами. Головне, щоб обране програмне рішення, мало функціональність відправки звітів до ДМС. ОТГ можуть обрати серед ринкових пропозицій кращі технологічні продукти та не зобов'язані працювати лише з державним софтом. 

Міф №2

У всіх програмах для громад громадяни мають давати згоду на обробку своїх даних

Це не зовсім так. Для того аби ОТГ користуватися Реєстром територіальної громади, такий пункт у програмі, як "згода громадян", не потрібен, адже реєстрація громадян (прописка) регламентується законом. Щодо інших програм, де присутні персональні дані, громадяни повинні надавати згоду. Якщо робити це в електронному вигляді, то необхідно погодитись на процедуру "обробки даних". У наших програмах та у багатьох інших рішеннях така згода присутня. Тому місту чи громаді не доведеться перейматися з цього приводу. Втім, ми рекомендуємо ретельно перевіряти текст згоди, яка запропонована розробником.

Міф №3

У Хмарі працювати небезпечно, адже можна втратити доступ до даних чи самі дані

Це є повним міфом, адже набагато вірогідніше для міста чи ОТГ втратити доступ до даних, коли вони зберігаються на локальних серверах, які зазвичай не резервуються (через брак коштів).  Якщо зникає електроенергія, то зникає і живлення та доступ до серверів. У той час, коли у хмарі є зручний доступ до даних, а також постійно робляться бекапи — резервні копії, тому втратити дані у хмарі практично неможливо.

Міф №4

Нові технології, реєстри — це дорого, ліпше ми наймемо когось для обрахунків даних

Насправді, той варіант, який видається дешевшим зажди коштує дорожче. Особливо дорого коштує така річ, як "людський фактор", наприклад, помилка в обрахунках, на основі яких приймаються помилкові рішення, що приносять збитки громадам і містам. У той час, коли технології можуть не тільки запобігти подібним помилкам, але і зекономити ресурси.

Часто помилкові уявлення та міфи стають перешкодами для громад управляти своїми ресурсами ефективно та використовувати для цього всі можливості технологій. Аби подолати ці міфи, ми проводимо навчання для громад, до речі, черговий вебінар для ОТГ пройде 18 липня, де ми розповімо представникам ОТГ, як технології можуть перетворити їх на smart city. 

Загрузка...
Новое видео
Андрей Ставницер о бизнесе, партнерстве, образовании и синергии
Загрузка...