Корбан не може в'їхати в Україну: у нього забрали паспорт

Корбан не може в'їхати в Україну: у нього забрали паспорт

Геннадій Корбан, очільник територіальної оборони Дніпропетровської області, не може в'їхати в Україну. При спробі перетину кордону митники у нього вилучили паспорт.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це Корбан повідомив у Facebook.

Наразі він перебуває на кордоні, пункт "Смільниця". Прикордонники заявили йому, що його українське громадянство припинене, повідомляло видання "Українська правда".

Документ, виданий Корбану під час спроби в'їхати до України. Фото: Facebook Геннадія Корбана

За словами адвоката Корбана, на кордон прибули представники інших силових відомств. Речник Держприкордонслужби заявив, що "під час оформлення громадян на кордоні дії інспекторів прикордонної служби відбуваються виключно в межах норм чинного законодавства, що регламентує перетин державного кордону". 

Корбан вже звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням "вирішити питання його в'їзду в Україну".

"Я досі відчуваю, що це якесь непорозуміння чи обман. У мене вилучили паспорт громадянина України, оформили акт. Мене не пускають додому в Україну. Хочу звернутись до Президента України як до гаранта Конституції. Чи зможете ви вирішити це непорозуміння, яке сталося зі мною на порозі нашого спільного дому?", - написав бізнесмен в Facebook.

У той же час  у коментарі "РБК-Україна" Корбан уточнив, що підставою таких дій прикордонники назвали президентський указ про позбавлення його громадянства.

"В результаті я не можу тепер в'їхати ні по одному документу: ні по військовому квитку, ні по "Дії", ніяк. По суті, застряг тут у прикордонній зоні. Адвокати зараз розбираються, тому що не зрозуміло за яким документом, наприклад, я можу повернутися назад до Польщі", - зазначив Корбан.

Водночас джерело РБК-Україна у правоохоронних структурах підтвердило, що внутрішній та закордонний паспорти Геннадія Корбана не дійсні.

Нагадаємо, нещодавно у ЗМІ з'явилася інформація про те, що президент незабаром може підписати укази про позбавлення громадянства бізнесмена Ігоря Коломойського, співголову забороненої у березні 2022 року партії ОПЗЖ Вадима Рабіновича та нинішнього голови територіальної оборони міста Дніпро Геннадія Корбана.