Підозрюваний у корупції та підробці документів Юрій Сойма намагається очолити філію ДП "Ліси України" на Закарпатті

Підозрюваний у корупції та підробці документів Юрій Сойма намагається очолити філію ДП "Ліси України" на Закарпатті
Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

На посаду керівника Великобичківської філії ДП "Ліси України" претендує колишній директор Великобичківського лісомисливського господарства Юрій Сойма – фігурант багатьох корупційних скандалів, якого пов'язують з "лісовою мафією". Як повідомляє Regionews, зараз в суді розглядаються справи, в яких він звинувачується у розкраданні державних коштів та підробці документів.

За інформацією ЗМІ, кримінальні провадження щодо Юрія Сойми були відкриті ще у вересні 2021 року. В березні 2022 року працівниками Держаного бюро розслідувань Юрію Соймі було вручено підозру. Суд визначив для Сойми запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Наразі справи щодо Сойми передані до Рахівського районного суду, їх розглядає суддя Олена Попова. 

Попри це, Юрій Сойма є претендентом на зайняття посади директора Великобичківської філії Державного підприємства "Ліси України" та уже пройшов першу співбесіду.

Раніше ЗМІ повідомляли, що починаючи з 2014 року, коли Сойма був призначений на посаду директора Великобичківського лісгоспу, він почав "вибудовувати схему незаконної вирубки та продажу лісу".  У 2016 році Сойма став головним героєм журналістського розслідування програми "Правда" на каналі ICTV щодо зловживань в лісових господарствах Закарпаття.  У 2020 році вийшло розслідування британської неурядової організації Earthsight, яка довела, що меблевий гігант IKEA використав для свого виробництва незаконно видобуту на Великобичківському лісгоспі деревину.  

В в 2020 році в Державному агентстві лісових ресурсів вирішили, звільнити Юрія Сойму в рамках "очищення галузі". Однак керівництво Рахівського району двічі відмовилося узгоджувати рішення Держагентства про звільнення Сойми. 12 лютого 2020 року Держагентство звільнило Сойму у зв'язку із завершенням терміну дії контракту, але той  зумів реалізувати схему, завдяки якій зберіг повний контроль над Великобичківським лісгоспом. 

Сойма заднім числом звільнив з посади головного лісничого лісгоспу, і відразу після свого звільнення з посади директора обійняв вакантну посаду головного лісничого. Наказ на призначення Сойми головним лісничим підписав залежний від Сойми головний інженер підприємства, що я явним порушенням законодавства.

Зараз, коли кримінальни справи стосовно Сойми розглядаються в суді, ЗМІ пишуть, що Юрій Сойма розраховує уникнути відповідальності завдяки підтримці впливових людей в районній та обласній владі. Зокрема, підтримку Соймі надає колишній голова Закарпатської ОДА Олексій Петров. Сам Сойма намагається, використовуючи свій вплив у Великому Бичкові, залякати всіх можливих свідків.