- Категория
- Общество
- Дата публикации
Brain booster: як запобігти емоційному вигоранню та прокачати мозок за допомогою медичних грибів
Більшість працівників розумової праці на власному досвіді знайомі з неприємним поняттям — «синдром вигорання». Щороку ця проблема трапляється все частіше, а вік «потерпілих» помітно зменшується
Нікого не здивує 20-річний співробітник IT-компанії, який звільнятиметься з прекрасної роботи через виснаження. Безліч великих компаній для того, щоб зберегти цінних співробітників, підтримати позитивну робочу атмосферу, приділяють максимум уваги фізичному та емоційному здоров’ю колективу.
Йдеться не лише про звичний соцпакет та абонемент у спортзалі. Нові стандарти турботи про колектив — це надання співробітникам можливість безплатно пройти щорічний чекап організму, забезпечити комплексом вітамінів та БАДів у міжсезоння, а також у разі потреби — допомога з психологом.
У групі ризику
Робота над складним та великим проєктом, коли змінюються дедлайни, а керівництво не стримує емоцій, закінчується для айтішників депресією, апатією, небажанням продовжувати займатись улюбленою справою.
Подписывайтесь на Telegram-канал delo.uaПевно, про подібні історії виснаження в тій чи іншій сфері діяльності чув кожен з нас. Особливо загострюються такі настрої у міжсезоння, а причиною цього стає короткий світловий день: авітаміноз, нудьга тощо. Карантинні обмеження також не сприяють покращенню самопочуття.
Поняття «вигорання» (burnout) виникло неспроста. Ще у 1974 році його визначив американський психіатр Герберт Фрейденбергер. Цей стан виникає під час роботи у напруженому та монотонному ритмі, а часто пов’язаний з емоційним навантаженням.
Раніше вважали, що до вигорання схильні ті, хто контактує з іншими людьми — медики, вчителі, поліціянти тощо. Згодом група ризику розширилася, а разом з цим до неї потрапили менеджери, керівники, оператори, які працюють у сфері «людина-машина» (тобто співробітники IT-сфери). Максимально болісно синдром виснаження переживають інтроверти, перфекціоністи та представники творчих професій.
Як вибратися з пекла
Розглянемо основні причини виникнення синдрому вигорання на прикладі згаданих співробітників IT-сфери під час здачі проєкту:
— хронічні стресові ситуації на роботі та в особистому житті;
— шалений графік роботи під час дедлайну — ранні підйоми та нестача часу на нормальний сон;
— робочі дні поза графіком;
— дефіцит особистих ресурсів, невміння відпочивати, розслаблятися та відключатися від повсякденних турбот.
Це короткий перелік причин, які можуть спровокувати процес вигорання. Щоб цього не сталося, фахівці радять почати з найпростішого — організація розпорядку дня.
Безумовно, такі зовнішні причини, як хронічний стрес, здатні запустити процес вигорання. Ми й самі його провокуємо, бо неправильно організовуємо робочий процес та розподіляємо зусилля.
Прокачавши уміння тайм-менеджменту та самомотивації, вигоранню можна запобігти. Важливо стежити за станом свого організму та регулярно харчуватися. Проконсультувавшись з лікарем, додати до свого раціону вітаміни та біологічні добавки, що підвищують імунітет і позитивно впливають на роботу мозку.
Чип-тюнінг для мозку
Після синдрому вигорання повернуться до звичайного ритму життя допомагають психологи. Відомі випадки, коли навіть п’яти сеансів терапії було достатньо для поліпшення стану людини. Лікарі також рекомендують стежити за режимом сну та харчування.
Люди, які пережили синдром вигорання, і успішно його подолали дають прості та очевидні поради — кинути курити (не секрет, що під час стресу курці збільшують кількість викурених цигарок); під час завантаження відмовитись від зняття напруги алкоголем; пити комплекс вітамінів, а також підтримувати тонус мозку та імунітету за допомогою біологічних добавок, склад яких містять медичні гриби. Останній спосіб зараз лише набирає популярності серед працівників розумової праці.
Питання «гриботерапії» походить з Китаю, де народна медицина не поступається за популярністю звичайній, бо там сотнями років вивчали властивості грибів впливати на стан та самопочуття людини.
Провівши швидкий аналіз складів біологічних добавок, які містять гриби, можна легко вибрати, наприклад, чотири гриби, які позитивно впливають на поліпшення роботи мозку та підвищення імунітету — кордицепс, їжовик гребінчастий (або як його ще називають Lion’s mane), чага і ... усім відомий кулінарам шиїтаке.
Кордицепс цікавий тим, що він помітно підвищує працездатність. Завдяки цьому грибу багато китайських спортсменів встановлювали 30 років тому безліч світових та олімпійських рекордів. Східна медицина застосовує Lion’s mane як імуностимулятор, стимулятор росту та регенерації відновлення нервових клітин, а також як антисептик. Чага — давно відомий антиоксидант та імуномодулятор. Про користь шиїтаке знають усі — це джерело вітаміну В і відмінне природне джерело енергії.
Всі ці гриби є у дієтичній добавці з оптимістичною назвою #ЦЕГРИБИ. Це не лікарський препарат, але перед його вживанням проконсультуйтесь з лікарем. Цей brain booster не гарантує блискавичного результату, але за відгуками, приймаючи його, людина менше втомлюється. У боротьбі з синдромом вигорання всі засоби варто спробувати , якщо вони не шкодять вашому здоров’ю.
Реклама дієтичної добавки. Не є лікарським засобом. Перед вживанням обов’язкова консультація лікаря. Виробник ТОВ «Фарма Старт». Прийняття претензій від споживачів ТОВ «Асіно Україна», 03124, м. Київ, вул. В. Гавела, б.8