- Категорія
- Війна в Україні
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Експерт про річницю підриву Службою безпеки Кримського мосту: Подія, яка досі впливає на хід війни
Підрив Кримського мосту Службою безпеки України – спецоперація, яка не тільки змінила перебіг бойових дій, але й досі має вплив на хід війни. Про це пише політолог Олексій Голобуцький у другу річницю підриву Кримського мосту.
Експерт акцентує, що і через два роки після підриву росіяни повністю не справились з його наслідками. "Навіть зараз росія не може використовувати міст для постачання зброї на південний фронт, де ситуація значно спокійніша, ніж на Донбасі і Харківщині. Важку військову техніку і боєприпаси мостом більше не наважуються везти", - пише Голобуцький.
"Підрив мосту - це початок "періоду бавовн" на півострові. Нагадаю, що після першого разу СБУ змогла і вдруге підірвати Кримський міст. У липні 2023 року морські дрони Sea Baby протаранили дві опори мосту. А сьогодні окупанти вже звикли до влучань і повітряних тривог, про що свідчать і недавні вибухи у Феодосії, де підірвали нафтовий термінал. Термінал досі палає, а сили ППО ворога відтягнуті на захист мосту від третього підриву", - вважає Голобуцький.
Політолог підкреслює, що підривом мосту Служба показала - битву за Чорне море можна виграти з допомогою креативних і технологічних рішень. "Операцію розробляв і курував втілення в життя голова СБУ Василь Малюк з кількома співробітниками Служби. Він особисто брав участь у задумі та реалізації спецоперації. Цікаво, що міст було підірвано на наступний день після дня народження російського диктатора путіна. Підрив продемонстрував – влада путіна над окупованими територіями така ж вразлива, як і збудований ним Кримський міст, - резюмує політолог.
Нагадаємо, що СБУ влаштувала підриви Кримського мосту двічі. У жовтні 2022 року Служба використала вантажівку з вибухівкою. У липні 2023 року морські дрони СБУ протаранили дві опори мосту.