"До червня мало". У Польщі хочуть заборону на агроімпорт із України до кінця року

Прапор Польщі
Прапор Польщі. Фото: kaboompics / Pixabay

Польща хоче, щоб заборона Європейського Союзу на імпорт української аграрної продукції діяла до кінця року. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, передає RMF24.

Побудуйте ефективну HR-стратегію вашого бізнесу HR Wisdom Summit від Delo.ua та Ekonomika+
17 липня HR-лідери OLX Робота, Shell, ArcelorMittal та ще понад 30 великих компаній поділяться найкращими практиками адаптації ветеранів у робоче середовище, підтримання ментального здоров’я команди, наймання в умовах кадрового голоду та використання інновацій в HR
Забронювати участь

"Євросоюз запропонував, щоб це було до червня. Ми, звичайно, не згодні з цим. До червня мало, треба хоча б до кінця року. Для нас дуже важливо, щоб ті механізми, які ми сьогодні запроваджуємо, працювали довше, щоб вони довше захищали наш польський ринок", – висловився урядовець. 

Також він зазначив, що п’ять країн ЄС закликають розширити перелік товарів, заборонених для імпорту з України. Йдеться, зокрема, про яблучний сік, м'ясо птиці та м'які фрукти. 

Нагадаємо, Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія самостійно вирішили призупинити імпорт певних українських товарів. Це відбулося після того, як фермери в низці країн Європейського Союзу протестували через безмитний імпорт українського зерна, який призвів до зниження їхніх доходів.

Під тимчасову заборону потрапило не лише зерно, а й низка інших продуктів. Наприклад, у Словаччину з України не можна буде експортувати також кукурудзу, вино, цукор, фрукти та овочі.

Єврокомісія розкритикувала такі кроки, адже вважає односторонні дії держав-членів ЄС щодо торгівлі неприйнятними.

Пізніше стало відомо, що Євросоюз планує застосувати "превентивні заходи" через кризу з агропродукцією з України. Як писало Financial Times, влада ЄС готується на своєму рівні запровадити екстрені обмеження на імпорт українського зерна до пʼяти держав-членів блоку.

Наразі перемовини щодо цього питання тривають між Єврокомісією й представниками Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Болгарії.