Російський букмекер 1xBet, що отримав ліцензію в Україні, може працювати з ФСБ та вербувати українців - ЗМІ

1xBet, ставки на спорт

Російський букмекер 1xBet, що під час війни 30 березня отримав ліцензію на провадження букмекерської діяльності в Україні, працює в Росії під прикриттям ФСБ та міг отримати ліцензію в Україні задля збору персональних даних українців з подальшим вербуванням їх ФСБ.

Про це у своєму розслідуванні зазначає видання InformNapalm. 

Журналісти стверджують, що попри офіційну заборону на роботу в самій РФ, оператор азартних ігор 1xBet все одно успішно там працює. Це підтверджується тим, що платежі даного букмекера проводять російські банки та платіжні системи - такі як Сбербанк Росії, Тінькофф, АльфаБанк, Qiwi, МТС-деньги тощо. Крім того, у РФ офіційно працює бренд азартних ігор 1хСтавка, який нібито ніяк не пов’язаний з 1xBet. Але дослідження, яке провели волонтери групи BraveUkraine, доводить, що 1хBet та 1xСтавка - це одна й та сама контора. 

”У ході дослідження волонтери провели порівняння дизайну, технологічного стеку веб-сайтів, бекенду та мобільних додатків (Android, iOS). Одразу кидається в очі візуальна подібність сайтів. Не тільки логотипів, а й головної сторінки, контенту та різних форм для користувачів. Та, окрім цього, у ресурсів повністю збігаються набір бібліотек та API-сервіси. В мобільних застосунках двох платформ на Android повністю збігається понад 10 тисяч файлів та набір використаних бібліотек в APK-файлах. Додатки в iOS – візуально майже повністю ідентичні. Та ще й з однаковими фреймворками та бібліотеками”, - йдеться в розслідуванні. 

Виходячи з цього, автори публікації дійшли висновку, що безперешкодно працювати на російському ринку без зв’язків з силовими відомствами неможливо, а ”за лояльність ФСБ треба чимось відплачувати”. А враховуючи те, що за українським законом оператори азартних ігор, що отримали ліцензію, мають «забезпечувати ідентифікацію гравців та відвідувачів під час провадження діяльності в мережі Інтернет» за допомогою запиту у гравців їхніх документів та персональних даних, 1хBet, отримавши ліцензію в Україні, під час військової агресії РФ проти України може використовувати данні українців і передавати їх російським спецслужбам. 

”Російський букмекерський оператор намагається працювати в Україні вже багато років і має велику зацікавленість в українському ринку. На жаль, справа тут може бути зовсім не в грошах. Є велика ймовірність, що 1XBet більш ніж гроші, жадає отримати особисті дані українців та прямий доступ до гравців. Азартні ігри – це ризик. Люди програють гроші. Часто – великі гроші. Маючи базу даних людей з великими фінансовими проблемами, дуже легко завербувати агентів на місцях та використовувати їх для потреб ГУ ГШ ЗС РФ (ГРУ) та ФСБ”, - зазначають в InformNapalm. 

В цьому контексті не дивно, що 1хBet в Росії організовує реп-батли, де його учасники зачитують пропагандистські антиукраїнські тексти про батальйон Азов, який нібито ”бомбил стариков и детей” на Донбассе.