Робота лінкбілдером, робота в Україні, робота в Києві

Лінкбілдер

Лінкбілдер (від англ. Link builder) насправді не нова професія, як може здатися, адже існує стільки, скільки й пошукова система Google. З 1994 року лінкбілдери нарощують “посилальну вагу” сайтів. Без лінкбілдерів сайт важко розвивати, тому ця професія високо затребувана, а отже варто дізнатися про неї більше.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Чим займається лінкбілдер

Робота лінкбілдера заключається в тому, щоб забезпечувати сайт визначеною кількістю зовнішніх посилань з якісних сайтів, які підходять за тематикою. Стратегія збільшення “посилальної ваги” розробляється разом з SEO-спеціалістом. 

Далі вже лінкбілдер аналізує пропозиції та обирає відповідні майданчики для розміщення посилань на сайт, який він розвиває. Основна складність у тому, що не всі сторінки в мережі якісні та підходять під задані критерії: потенціал трафіку, показники зростання, якість зворотних посилань.

Для роботи лінкбілдер може використовувати як спеціальні біржі, де можна купити посилання, так і самостійно розміщувати, наприклад, коментарі.

Обов’язки лінкбілдера

 1. Розробка (разом з SEO-спеціалістом) стратегії просування сайту завдяки нарощуванню “посилальної ваги”;
 2. Пошук релевантних ресурсів для розміщення посилань;
 3. Комунікація з копірайтером для створення відповідних текстів під посилання;
 4. Аналіз та ведення звітності цілей та результатів.

Яка зарплата 

Лінкбілдери отримують або місячну ставку за виконану роботу, або за кількість розміщених посилань. Дохід залежить від рівня фахівця, в середньому отримують такі зарплати:

 • Junior - від 15-17 тис грн;
 • Middle - 18 - 25 тис грн;
 • Senior - від 30 тис грн.

Які навички потрібно мати 

Soft Skill

 • уважність;
 • аналітичне, стратегічне мислення;
 • креативність.

Hard Skills

 • володіння основами SEO-оптимізації;
 • розуміння критерій, яким має відповідати сайт для підвищення позиції в видачі;
 • англійська на рівні Pre-Intermediate/Intermediate.

Плюси та мінуси

Плюси Мінуси
Затребувана професія Конкуренція на ринку праці
Порівняно високий стабільний дохід Монотонність
Широкі можливості для розвитку
Різноманітні і цікаві завдання

Затребуваність професії 

Мета як комерційних, так і інформативних сайтів - залучити якомога більше цільової аудиторії. Для цього потрібно оптимізувати сайт, аби пошукова система вважала його кращим за інші та показувала користувачам у першій трійці видачі. У будь-якому випадку сайту потрібні зовнішні посилання для розвитку і саме лінкбілер може зробити це якнайкраще. Будь-яка компанія, яка хоче примножувати дохід, має мати свій сайт та розвивати його. Враховуючи всі ці аргументи сміливо можна сказати, що лінкбілер - це сучасна професія, попит на яку буде тільки зростати на ринку праці. 

Як стати лінкбілдером

Лінкбілдер може як самостійно освоїти професію, вивчаючи SEO-оптимізацію, так і пройти професійні курси.

Де вчитися

 Для самостійного навчання, зокрема, можна використовувати такі ресурси:

 • добірка стратегій лінкбілдінга Link Building Strategies: The Complete List;
 • сайт Seoquick;
 • вебінари collaborator.

Для повного занурення в оволодіння новою професією чи підвищення компетенції можна обрати курси. В Україні лінкбілдінгу вчать в IT-школах та академіях.

Як побудувати кар'єру лінкбілдера

 • Опануйте базові навички, якими має володіти лінкбілдер: розуміння SEO-оптимізації; розуміння, як нарощувати “посилальну вагу”;
 • Далі є два варіанти. Перший - сформувати резюме лінкбілдера. Після цього влаштуватися в агенцію, яка надає послуги з SEO-оптимізації, або компанію, яка просуває свій сайт.
 • Другий варіант - створити свого роду портфоліо та запропонувати послуги лінкбілдера на фріланс-біржі.