НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Наличный курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файлы Cookie

Я разрешаю DELO.UA использовать файлы cookie.

Политика конфиденциальности

Наступного року в Україні з’явиться 7 компаній з мільярдною капіталізацією

ukrainehousedavos.com
ukrainehousedavos.com
Прогнози щодо розвитку українського технологічного сектору вчора обговорили в Українському домі у Давосі
Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронировать участие

Український технологічний сектор протягом останніх трьох років демонструє зростання в середньому на 28% щороку, тому, ймовірно, у наступні кілька років у країні з"явиться 7 "єдинорогів" (компаній, капіталізація яких досягла $1 млрд — ред). Про це заявили учасники панельної дискусії в Українському домі в Давосі.

Платформа для співпраці у розробці та написанні коду GitLab залучила $100 млн у вересні минулого року, досягши ринкової оцінки в $1,1 млрд. Тим часом провайдер інфраструктури для майнінгу біткойна Bitfury отримав $80 млн у закритому інвестиційному раунді у листопаді, ставши другим українським "єдинорогом".

За словами керівного партнера венчурного фонду AVentures Capital Андрія Колодюка, наступними українськими компаніями-"єдинорогами", ймовірно, стануть сервіс перевірки правопису Grammarly, розробник SoftServe, аутсорсингова компанія-розробник Ciklum та e-commerce компанія Rozetka.

Партнер-засновник та CEO інвестиційного фонду Horizon Capital Олена Кошарна підкреслила, що сектор IT-послуг виріс з $110 млн оцінки індустрії у 2003 році до $3,6 млрд за оцінками минулого року.

Поліпшення інвестиційних перспектив для України частково пояснюється поліпшенням інвестиційного клімату, що помітно у порівняльних рейтингах.

Україна піднялась на 81 позицію у рейтингу легкості ведення бізнесу за версією Всесвітнього банку. А за глобальним інноваційним індексом Україна посідає 43 місце, залишаючи позаду багато ринків, що розвиваються.

Експерти відзначають зростання інтересу до українських компаній з боку фінансових інвесторів, гедж-фондів, регіонального приватного капіталу, фундацій і пенсійних фондів.

Енді Хандер, президент Американської торговельної палати в Україні, заявив: 74% їхніх членів очікують, що 2019-й стане черговим роком зростання, незважаючи на конфлікт з Росією, а також президентські та парламентські виборчі кампанії.

Нагадаємо, у середу в Давосі на засіданні Національної інвестиційної ради було підписано домовленості про вихід дочірнього підрозділу французької енергетичної компанії Total на український ринок.