"Freedom Broker орієнтований на роботу в Європі та США", — президент Freedom Holding Corp. Аскар Таштітов

"Freedom Broker орієнтований на роботу в Європі та США",  —  президент Freedom Holding Corp. Аскар Таштітов
Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Після повномасштабного російського вторгнення робота Фрідом Фінанс Україна не зупинялася. Але холдингу, частиною якого є компанія, у прискореному темпі довелося приймати ґрунтовні бізнес-рішення. 

Як бренд розвивався в Україні раніше, і як керівництво розв'язує завдання із зірочками зараз? Запитали безпосередньо у громадянина Казахстану Аскара Таштітова, президента Freedom Holding Corp. та кінцевого бенефіціара Фрідом Фінанс Україна. 

Як розвивався бізнес Фрідом Фінанс Україна до 24 лютого? 

В Україні ми працюємо з 2019 року. І мене як президента холдингу результати тішать. Я говорю про розвиток компанії та про місце, яке вона займає на інвестиційному ринку України.

Фрідом Фінанс Україна – єдиний брокер в Україні, який має 15 філій у всіх регіонах країни. Усі 140 працівників компанії працевлаштовані офіційно, і після 24 лютого ми змогли зберегти команду та зарплатний фонд.

Компанія має 4 ліцензії від національного регулятора фондового ринку. Вся наша робота знаходиться виключно у правовому полі.

Ви кажете, що задоволені тим, яке місце Фрідом Фінанс Україна посідає на інвестиційному ринку країни. Низька культура інвестування українців не заважає?

Так, можливо, в Україні зараз набагато менше інвесторів, ніж у Казахстані та країнах ЄС, але в цьому й цінність нашої роботи.

Фондовий ринок існує сотні років. І наша робота стає ще важливішою від того, що можемо розповідати українцям про невідомі раніше перспективи та можливості. Ми організовуємо платні та безкоштовні курси з інвестування. За кожним клієнтом закріплюємо інвестиційного експерта для консультування. Запустили мобільний застосунок, з допомогою якого можна в декілька кліків торгувати на фондовому ринку.

Щороку інвесторів в Україні більшає. За результатами дослідження ринку у 2022 році ми знаємо, що 25% українців ставляться до нашої компанії позитивно, лише 2% негативно, а решта – нейтрально. Кожен третій наш клієнт приходить до компанії за рекомендацією. Це означає, що ми будуємо доволі сильний бренд.

Як на роботу компанії вплинула повномасштабна війна в Україні?

Роботу ми не зупиняли, адже маємо договірні зобов'язання перед клієнтами. Робимо все можливе, щоб підтримувати інвесторів. Війна в Україні збіглася з високою інфляцією, корекцією на фондових ринках та можливістю рецесії в США, що в сукупності чинить дуже сильний психологічний тиск.

Кривити душею не буду ー зараз непросто. Ускладнює ситуацію те, що з початком війни в Україні тимчасово зупинили роботу фондового ринку та діє заборона на поповнення брокерських рахунків за кордоном. Це вимушене рішення обмежує нас у послугах, які можемо надавати. Зараз торгуємо військовими облігаціями, а Україну підтримуємо матеріально – перерахували $3 млн гуманітарної допомоги.

А як щодо холдингу?

Вторгнення росії в Україну та санкції, які після цього запровадили, не позначилися на роботі холдингу. Freedom Holding Corp. зареєстрований у США та звітує про роботу перед Комісією з цінних паперів США.

Війна стала причиною структурних бізнес-рішень. Ми вирішили піти з російського бізнесу, щоб у жодному разі не фінансувати війну. Нині цей процес на завершальній стадії. Freedom Broker орієнтований на роботу в Україні, Європі та США. Цього року відкрили представництво в Іспанії, трохи раніше ー у Греції, а росія залишається для нас за бортом.

Яким ви бачите розвиток холдингу в Україні далі?

Ми впевнені, що після перемоги у війні на Україну чекає стрімкий розвиток у різних галузях. Це стимулюватиме цифровізацію держави та підвищуватиме привабливість фінансового й інвестиційного ринків країни.

Ми з Тімуром Турловим (СЕО Freedom Holding Corp., громадянин Казахстану) розвиваємо бізнесову екосистему в Казахстані. Змогли стати №1 з цифрової іпотеки та цифрового банкінгу. Можливо, наш досвід також буде корисним для України. Хотілося б допомогти країні відновиться якнайшвидше.