Яким алкогольним напоям надають перевагу українці

Яким алкогольним напоям надають перевагу українці

Згідно з даними дослідження СГ «Рейтинг», лише 32% українців не вживають спиртне. 2% респондентів не змогли дати відповідь, 66% заявили, що п'ють, і тільки 1% зізнався, що щодня

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

33% серед тих, хто п'є, вживають алкоголь рідко, не частіше 1 разу на місяць, чверть стверджує, що п'ють кілька разів на місяць. 7% «балуються» спиртним кілька разів на тиждень. Більша частина питущих — це чоловіки, молодь, середнє покоління і досить забезпечені люди.

Що п'ють

Найпопулярнішим напоєм із градусом є вино, його згадали 36% опитаних. На другому місці — пиво, шанувальниками цього різновиду алкоголю виявилися 29% респондентів, купити горілку воліє 20% українців з-поміж тих, хто п'є, 17% вживають коньяк. Різні домашні настоянки і вина вживають 14% учасників опитування, 12% — ігристі вина, 7% віддає перевагу віскі, на 1% менше — самогону. Близько 2% опитаних п'ють лікери, джин, вермут, сидр, ром та інші різновиди алкоголю.

Вино більше люблять у західних і центральних областях, у західній частині України популярними є також самогон, домашні вина та настоянки. Жителі східних регіонів країни віддають перевагу горілці.

Аналіз вікових уподобань показав, що молодь полюбляє вино та пиво, представники старшого покоління — горілку, самогон, коньяк і спиртне домашнього виготовлення.

Жінки віддають перевагу вину, причому вдвічі частіше за чоловіків. Люблять вони й ігристі вина, спиртне домашнього виготовлення. У чоловіків на першому місці за популярністю пиво (40%), трохи йому поступається горілка (30%). Рідше вживають коньяк, віскі та самогон.

Чому п'ють

Поміж запитань, що входили в анкетування, був пункт, з якого приводу найчастіше вживається алкоголь. На першому місці: у свята або на честь якоїсь значущої події, його дали дві третини опитаних. 30% заявили, що п'ють, щоби добре провести час із близькими, чверть респондентів відповіла, що вживають алкоголь для підняття настрою або щоби розслабитися.

9% українців, які п'ють, виявилися гурманами: вони п'ють, щоби насолодитися смаком напою. 8% заявили, що вживають алкоголь для підняття апетиту, 4% — щоби заснути.