З консультантів у бійці: як працівники мережі магазинів електроніки взялися за зброю

З консультантів у бійці: як працівники мережі магазинів електроніки взялися за зброю
Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Від початку повномасштабного вторгнення до України російських окупантів, десятки тисяч українців різних професій, які до цього ніколи навіть не тримали зброї в руках, добровільно стали на захист Батьківщини. 

У кожній великій українській компанії обов’язково є співробітники, які після 24 лютого тимчасово покинули роботу і пішли до лав ЗСУ або ТРО. Наприклад, у відомій мережі магазинів електроніки та побутової техніки Фокстрот таких героїв виявилось близько сотні. У компанії їх називають #ротаФокстрота - це директори магазинів, продавці-консультанти, сервіс-менеджери, комірники та вантажники, менеджери всіх рівнів із різних куточків країни. Є серед них і дві захисниці, які також наразі несуть службу в армії.

Всі ці люди у мирний час займались улюбленою справою: хтось допомагав покупцям зробити правильний вибір товару; хтось уже встиг вибудовати кар’єру до керівника магазину, а хтось ці магазини проєктував, щоб усім відвідувачам було затишно й комфортно. 

Для Олега Марковича компанія Фокстрот була першим і єдиним місцем роботи. За мирного життя Олег понад 11 років допомагав українцям у виборі побутової техніки, працюючи в магазинах мережі у Львові. У 2014-му він пішов добровольцем в АТО, а після служби - повернувся до роботи у Фокстрот. Вже на посаді директора він відкривав новий магазин у ТЦ Forum Lviv, і не одноразово був відзначений, як кращий працівник мережі з найсильнішою командою у регіоні. Але у лютому 2022 року, обіймавши посаду керівника магазину, він знову пішов на службу в ЗСУ та наразі дає гідну відсіч ворогу на передовій.

Олег Маркович на фронті

Євген з Новомосковська також сьогодні серед українських захисників у ЗСУ. Останні півроку він працював у Фокстроті на позиції молодшого комірника. Завжди чуйний, чемний і ввічливий хлопець. За короткий час став невід‘ємним членом команди магазину. Мріяв, що колись вступить на службу до МНС, стане пожежником і буде рятувати людей. Та війна трохи переграла плани: Євген отримав повістку у перший же день, і, ні на мить не вагаючись, пішов до військкомату. Наступного дня вже збирав речі та відправився захищати рідну землю.

Євген отримав повістку в перший день вторгнення

Денис до війни мав 10-річний досвід роботи у проектуванні магазинів побутової техніки. В мережі Фокстрот працював чотири роки. Починав з посади проектувальника та за рік став керівником групи з розвитку нових форматів. Саме завдяки Денису та його команді народжувались проекти нових, сучасних і привабливих магазинів мережі Фокстрот, які щоразу радували око. Так буде і надалі, адже Денис переконаний, що після війни він відновить всі зруйновані магазини на заздрість всім ворогам. 

Інший наш герой Сашко працював у Васильківському Фокстроті вже шість років. Цілеспрямований і працьовитий хлопець колись починав з посади охоронця, а на початок війни - обіймав посаду заступника керуючого магазином.

«В мирний час я дуже любив робити те, що вмію: допомагати людям і робити їх щасливими!», - говорить Сашко. З перших днів російської агресії Олександр служить в ТРО рідного міста. Також він активно допомагав евакуювати товар під час перебування російських військ у Київській області.

У мирне життя Артем Сидоренко був заступником директора магазину.  Молодий та водночас відважний 24-річний хлопець з Києва уже в перший день поїхав на один з блок-постів, щоб дізнатися першочергові потреби військових. Оголосив серед своїх друзів та знайомих збір коштів  і почав привозити все, що було необхідно: амуніцію військовим, необхідну техніку.

Артем Сидоренко з батьком

Артем допомагає як військовим, так і людям, що постраждали від дій агресора. Не раз розвозив продукти у звільнену від окупантів Бородянку. Як заступник директора магазину Фокстрот в ТРЦ Dream добровільно брав участь в евакуації товару з тих об’єктів, які на період активних бойових дій на Київщині були законсервовані.

«Хочу, щоб росії не було», – така позиція Артема, яку розділяє чи не кожен українець.

Колектив Фокстроту активно допомагають армії та українцям

«Зараз наші колеги замість бейджа-візитівки носять шеврони ЗСУ, а замість робочого комп’ютера користуються автоматами. Це про нашу фокстротівську «сотню». Географія – вся Україна: від Херсона до Львова, і від Ковеля до Конотопа. Пишаємося колегами! Після нашої перемоги ми обов’язково зберемося і особисто потиснемо руку кожному», – говорить Олексій Зозуля, CEO Фокстрот.