Премію Best Fashion Awards вручили найкращим дизайнерам України за креативність, екологічність та web-технології

Премію Best Fashion Awards вручили найкращим дизайнерам України за креативність, екологічність та web-технології

Премія Best Fashion Awards, яку вручають лідерам української fashion-індустрії, в 12-й раз назвала імена найкращих. Журі, куди входять fashion-журналісти, баєри, стилісти, обрало переможців не лише у традиційних номінаціях «Найкращий дизайнер чоловічого одягу» та «Найкращий дизайнер жіночого одягу», а й у тих, що вказують на головні тренди модного ринку.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Чотири роки тому у Best Fashion Awards з'явилася номінація Sustainable Fashion («Стійка мода»), заснована DHL Express. Потім спецномінація Cruelty-free Fashion від UAnimals, яку вручають за використання етичних матеріалів і відмову від натурального хутра та шкіри. А цього року вирішили вибрати ще й найкращого модного інноватора (The Best Fashion Innovation), а також нагородити за підтримку молодих талантів (The Support of Emerging Designers).

The Best Womenswear Designer / Найкращий дизайнер жіночого одягу

the COAT – Катя Сільченко

Катя Сільченко названа найкращою за колекцію the COAT осінь-зима 2021/2022, яка відкривала цієї осені Ukrainian Fashion Week.

Дизайнер Катя Сільченко. Фото: Best Fashion Awards
Колекція the COAT дизайнера Каті Сільченко (осінь-зима 2021)

Я хотіла, щоб кожна жінка відчувала себе стильною та безтурботною, укутавшись у наше пальто цієї зими.

Катя Сільченко
Катя Сільченко дизайнер

Це перша повноцінна колекція дизайнера.

Це затишок і багатошаровість: в'язка ручної роботи, светри-сорочки складного крою, об'ємні бомбери та пончо в картатий принт.

І присвячена вона, за словами Каті, пріоритетом нової реальності: максимального комфорту.

Органічно вписалися в нову колекцію речі, що відображають «елегантності» нового часу: сукні-футляри, костюми та силуетні пальта.

  • Інші номінанти:
  • BEVZA - Світлана Бевза,
  • Elena BURENINA – Олена Буреніна,
  • GUDU – Лаша Мдинарадзе,
  • LITKOVSKAYA – Ліля Літковська.

The Best Menswear Designer / Найкращий дизайнер чоловічого одягу

KSENIASCHNAIDER – Ксенія Шнайдер, Антон Шнайдер

Колекція KSENIASCHNAIDER MEN осінь-зима 2021

Всі речі колекції KSENIASCHNAIDER MEN можна поєднувати між собою, так що з таким гардеробом можна одягати все, що під руку трапиться, як у offline multiplayer mode, пише Vogue.

Дизайн без дизайну – правильний дизайн. Все, що функціональне та професійне, воно і гарне.

Антон Шнайдер
Антон Шнайдер дизайнер

Інші номінанти: artemklimchuk – Артем Клімчук, Elena BURENINA – Олена Буреніна, IRON THREAD – Ено Енієокпон, RIOTDIVISION – Олег Мороз

Sustainable Fashion / Стійка мода

KSENIASCHNAIDER – Ксенія Шнайдер та Антон Шнайдер

Цього року Ксенія та Антон Шнайдер, засновники бренду KSENIASCHNAIDER, виграли ще в одній номінації – «Стійка мода». У цій номінації вони перемогли вже втретє, що доводить, що sustainable вони впровадили в бізнес-модель, а не просто піаряться на тренді.

Ксенія Шнайдер та Антон Шнайдер, KSENIASCHNAIDER . Фото: Best Fashion Awards

Дизайнери у новій чоловічій колекції продовжують створювати нові спортивні костюми з перероблених старих, а також сорочки, світшоти, штани, смужки яких виготовлені з текстильних відходів попередніх колекцій бренду та стокових тканин.

Колекція KSENIASCHNAIDER MEN осінь-зима 2021

У новій жіночій колекції денім (візитну картку бренду) доповнюють піджаки та штани із вінтажної жакардової тканини. Деякі джинси та куртки зроблені в техніці upcycling із залишків тканини. А модель джинсів Wader Jeans, натхненна рибальськими чоботями (штанини розширюються вгору і нагадують "заброди"), підкорила Instagram.

Колекція KSENIASCHNAIDER осінь-зима 2021

Інші номінанти: bettter – Юлія Пеліпас, DZHUS – Ірина Джус, LITKOVSKAYA – Ліля Літковська, OMELIA – Костянтин Омеля.

The Best Fashion Innovation / Найкращий модний новатор

FINCH – Катерина Бякова та Максим Голуб

Премію за інновації отримали засновники бренду FINCH Катерина Бякова та Максим Голуб, які використовують AR у своїх колекціях.

Дмитро Корнілов (FFFACE.ME) та засновники бренду FINCH Катерина Бякова та Максим Голуб. Фото: Best Fashion Awards

Цієї осені на Ukrainian Fashion Week дизайнерський дует представив лукбук першого у світі іммерсивного модного шоу: за допомогою фільтрів доповненої реальності речі можна приміряти у Instagram із будь-якої точки світу.

Їх проект #finchARTshow знайомить мільйони користувачів соцмереж із сучасним мистецтвом та модою, а також дозволяє кожному стати учасником творчого процесу. А речі залишаються у відкритому доступі серед фільтрів у Instagram-акаунті бренду @finch_wear назавжди. Це вже друга колекція FINCH у формі нескінченного шоу у Instagram. Вона створена у партнерстві з FFFACE.ME (студією з розробки AR продуктів для Instagram, TikTok та Snapchat) на грант, виграний у конкурсі Українського Культурного Фонду.

Проект #finchARTshow

« Інновації в моді, а особливо інновації в Україні – це величезна праця, і треба постійно спілкуватися, крапля за краплею знімаючи шари з льоду непорозуміння »,   написала Катерина Бякова у Facebook.   -   П оначалу щодня після того, як wb відповідає на питання "Як це працює?" , Ти завжди відповідаєш на другий - " А навіщо це потрібно?". Т ільки після майже двох років з дати , коли конструктори вперше використовували доповнену реальність в якості інструменту для їх шоу, вони відчували , що «питання стали легше 1%, і що їх число менше на 1%.»

Ти повинен грати в довгу, тому що інноваціям спочатку потрібен час, щоб пустити коріння, розтопивши лід нерозуміння.

Катерина Бякова
Катерина Бякова дизайнер, FINCH

Інші номінанти: bettter – Юлія Пеліпас, BEVZA – Світлана Бевза

Social Responsibility Award / Нагорода за соціальну відповідальність

Frolov – дизайнер Іван Фролов

Дизайнер Іван Фролов, FROLOV. Фото: Best Fashion Awards

Бренд FROLOV відомий тим, що активно підтримує KyivPride, HeForShe, фонд допомоги медикам SpanBond, а також створює благодійні ювелірні колекції спільно з брендом SOVA та фондом 100% LIFE, частина прибутку від продажу яких спрямовується на закупівлю швидких тестів на ВІЛ.

З початком пандемії ковіда бренд Frolov приєднався до ініціативи з пошиття захисних костюмів для медиків, яку запустила дизайнерка Світлана Бевза.

Команда бренду Frolov у виготовлених захисних костюмах для медиків. Фото з Instagram.

Інші номінанти: bettter – Юлія Пеліпас, IENKI IENKI – Дмитро Євенко, RUSLAN BAGINSKIY – Руслан Багінський, TTSWTRS – Анна Осмєхіна.

The Support of Emerging Designers / Підтримка дизайнерів-початківців

LITKOVSKAYA – дизайнер Лілія Літковська

Дизайнер Лілія Літковська. Фото: Best Fashion Awards

Нагороду за підтримку талановитих молодих людей здобула засновниця школи Schooll of Art x Craft Лілія Літковська. Раніше вона тричі визнавалася найкращим дизайнером жіночого одягу (у 2011. 201 та 2015 роках).

Учні її школи створюють перші капсульні колекції та отримують системне розуміння побудови бізнесу. Цієї осені, щоб розширити можливості тих, хто мріє працювати в модній індустрії, Лілія Літковська надала гранти на навчання.

Роботи випускників першого потоку Schooll of Art x Craft представили у галереї "Лавра" у рамках Ukrainian Fashion Week. Скріншот відео.

Відкриттям року (Discovery of the Year) названо дизайнера Юлія Пеліпас (bettter.us) , яка отримала грант на розвиток бренду від Фонду премії BFA.

"Прорив року" (Breakthrough of the Year) - Руслан Багінський (Ruslan Baginskiy).

Найкращий дизайнер аксесуарів (The Best Accessories Designer) - Guzema Fine Jewelry, дизайнер Валерія Гузема.

Бренд, який продовжує локальні традиції ручної майстерності (Saving Traditions of Artisanal Craft) – GUNIA Project, дизайнери Наталія Каменська та Марія Гаврилюк.

Спеціальна номінація від Cruelty-free Fashion – House Martin, дизайнер Світлана Сушилова

Номінацію створено з ініціативи гуманістичного руху UAnimals у партнерстві з міжнародним об'єднанням Fur Free Alliance

«Ми бачимо все більше дизайнерів, які відмовляються від хутра, шкіри та інших матеріалів тваринного походження», – прокоментував актуальність цієї нагороди засновник UAnimals Олександр Тодорчук. Раніше премію здобули українські бренди DZHUS (2019) та DevoHome (2020).