Російські олігархи втрачають через війну з Україною мільярди доларів

Російські олігархи втрачають через війну з Україною мільярди доларів
Російські олігархи втрачають через війну з Україною мільярди доларів

Російські олігархи, які контролюють більшість галузей економіки країни, втрачають через війну з Україною мільярди доларів.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України (РНБО).

"З початку війни в Україні найбільше втратив Вагіт Алекперов ("Лукойл") – $10,5 млрд, що становить 54.4% від усього його статку. Олексій Мордашов ("Северсталь") втратив $5,6 млрд. Член клану Путіна Геннадій Тимченко ( Volga Group) втратив $4,6 млрд. Найбагатша людина Росії Володимир Потанін ("Норнікель") втратив $4,5 млрд. За $2 млрд втратили Михайло Фрідман ("Альфа-банк") та Роман Абрамович (Millhouse LLC)", – наголошується в повідомленні .

При цьому катастрофічно впав курс рубля, а через західні санкції в російських магазинах нестача продуктів та ліків.

"Відсутність валюти для обслуговування зовнішнього боргу змусила російська влада перейти на виплати боргів кредиторам з "недружніх країн РФ" рублями. Це суперечить вимогам міжнародної банківської системи і означає дефолт Росії і виключення її з міжнародної фінансової системи", — додали в Центрі протидії дезінформації.

Зазначимо, російський рубль вранці 7 березня впав відразу на 10%, подешевшавши до 138 рублів за долар. Цьому сприяли новини, що США розглядають варіанти відмови від російської нафти, а саме ембарго на імпорт.