В Італії вирішили проблему із відновлюваними джерелами енергії

Нова CO2-батарея працює за рахунок замкнутого циклу, перетворюючи газ на рідину при температурі навколишнього середовища
Фото: Depositphotos

Компанія Energy Dome створила технологію, в якій середовищем для зберігання енергії є вуглекислий газ, може бути реалізована за рахунок наявного на ринку обладнання та випущена на ринок вже наступного року

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як повідомляє energydome.com, Energy Dome, оптимальним режимом роботи для нової системи є щоденне заряджання та розрядка енергії з тривалістю зберігання від чотирьох до 24 годин, при цьому перша випробувальна система Energy Dome вже будується в Сардинії, на півдні Італії.

Нова CO2-батарея працює за рахунок замкнутого циклу, перетворюючи газ на рідину при температурі навколишнього середовища в періоди, коли в мережі є надлишки виробленої електроенергії, при цьому зберігаючи виділене в процесі стиснення тепло в теплоакумулюючому середовищі спеціального купола.

Система розряджається, коли рідина знову перетворюється на газ за рахунок накопиченого тепла. Коли це відбувається, газ проходить через турбіну (яка виробляє електроенергію для віддачі назад у мережу), а потім знову повертається в купол, де зберігається для повторного використання.

Інженерно-консалтингова компанія Fichtner провела повну оцінку технології Energy Dome, зосередивши увагу на чотирьох галузях: здійсненність проекту, ефективність, витрати, питання здоров'я та безпеки. У результаті вона отримала схвалення.

Розробники також стверджують, що продуктивність батареї не зменшиться протягом очікуваного 25-річного терміну служби. Більше того, той факт, що в ній використовуються готові компоненти, означає, що проекти можна створювати та відтворювати практично у будь-якому масштабі.

Отримані кошти буде використано для завершення демонстраційного проекту потужністю 2,5 МВт та ємністю 4 МВтч, а також для прискорення зростання бізнесу, заснованого у 2019 році винахідником вуглекислотного акумулятора – підприємцем Клаудіо Спадачіні.

За даними компанії, тестова установка буде завершена та запущена у першому кварталі 2022 року.

Головна метою італійської компанії є відновлення джерел енергії, які зможуть працювати у режимі 24/7.

В Energy Dome впевнені, що інші термомеханічні технології, представлені сьогодні на ринку, не можуть запропонувати таке ж поєднання ефективності (ККД CO2-батареї становить 75%) та готовності до комерційної реалізації за рахунок використання готових компонентів та простоти розгортання, що не потребують особливих приготувань. на місці.

Джерело фото: Depositphotos