Правоохоронцям підвищують зарплати на 10%: додатково виділено 1 млрд грн

поліция
Українські полицейські. Фото: Facebook Дениса Монастирського

В Україні правоохоронці почнуть отримувати підвищену заробітну плату з лютого 2022 року. Про це у своєму Facebook заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Належне грошове забезпечення працівників системи МВС було і є моїм пріоритетом з перших днів роботи на посаді міністра", — написав Монастирський.

За його словами, підвищувати зарплати та виплати необхідно на підставі досягнень конкретних результатів роботи.

"З огляду на те, що в бюджетах на останні два роки не було закладено коштів на підвищення грошового забезпечення, а доплати відбувалися точково, за рахунок так званого ковідного фонду, на 2022 рік у Законі про держбюджет на це передбачено додаткових 2,8 млрд грн. Тільки на зарплати Нацполіції додатково виділено 1 млрд грн",  повідомив міністр.

За його словами, президент Володимир Зеленський доручив уряду вже з 1 лютого збільшити зарплати працівникам системи МВС усіх категорій на 10%. Це стосується поліцейських, прикордонників, нацгвардійців, працівників міграційної служби.

"Зазначимо, кошти для такого підвищення заробітних плат нам вдалося отримати завдяки спецоперації "Акциз". Її на моє доручення розпочали проти нелегальної реалізації підакцизних товарів з 1 листопада минулого року. Це, за інформацією ДПС, лише за два останні місяці 2021 року забезпечило надходження додаткових 2,3 млрд грн. Отже підвищення заробітної плати базується на конкретних результатах роботи нашої команди",  підкреслив Монастирський.

З лютого також відновлять право поліцейських та рятувальників на пільговий фінансовий лізинг на житло.

Нагадаємо, кошторис Міністерства внутрішніх справ у держбюджеті на 2022 рік склав 87,3 млрд грн проти 85,8 млрд грн у 2021 році. Якщо ж говорити про структури у складі МВС докладніше, то Національна гвардія отримає 12,9 млрд грн, Державна міграційна служба – 1,7 млрд грн, Держслужба з надзвичайних ситуацій – 15,1 млрд грн, Національна поліція – 35 млрд грн.

Причому міністр внутрішніх справ Монастирський заявляв, що у різних регіонах України нестача кадрових поліцейських становить від 10% до 30%.