Скільки коштують квартири в новобудовах та на вторинному ринку після подорожчання (ІНФОГРАФІКА)

Скільки коштують квартири в новобудовах та на вторинному ринку після подорожчання (ІНФОГРАФІКА)

  • Наталья Лошакова

    Корреспондент отдела "Бизнес"

Аналітики "OLX Нерухомість" та Address.ua проаналізували, як змінювалася вартість житла в Україні минулого літа. Розповідаємо, які квартири сьогодні найдорожчі, а які найдоступніші, де вони знаходяться та на скільки подорожчали

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За даними аналітичної служби "OLX Нерухомість", ціни на нерухомість в Україні під час першого локдауну навесні 2020 року впали на 3,25%. Проте протягом півтора ковідних років ринок продемонстрував значне цінове зростання.

Наприклад, квартири на етапі будівництва подорожчали на 19%. Проте українців це не лякає, і навіть навпаки – з початку року, за даними OLX, кількість пошукових запитів "купити квартиру" у новобудовах зросла втричі.

Зростають ціни і на вторинному ринку житлової нерухомості: за даними порталу Address.ua, лише минулого місяця вартість квадратного метра житла подорожчала майже на 3%. Про те, скільки коштують квартири в Україні після останніх цінових пертурбацій та які з них подорожчали найменше, з'ясовували у Delo.ua.

За скільки можна купити однокімнатну квартиру в новобудовах в Україні

Минулого літа на "OLX Нерухомість" опублікували понад 27 тисяч оголошень про продаж квартир у новобудовах. 78% з них – однокімнатні. Лідирують за кількістю оголошень про продаж "однушок" Київ та Київська область — близько 6900 оголошень. Середня вартість квартири - $43 600.

На другому місці за кількістю пропозицій Одеська область - 3500 оголошень. Середня вартість квартири - $31 240. У Харківській області влітку на OLX виставили на продаж 1380 однокімнатних квартир середньою вартістю $29 115.


"Однушку" площею 35 кв. метрів у цій харківській новобудові у чорновому оздобленні можна купити за $30 тисяч

На Львівщині продавали 835 однокімнатних квартир — у середньому за $37 780. На Івано-Франківщині продавали найменше "одночок" — 600, але за найнижчою для України ціною — $19 600.

До п'ятірки лідерів не потрапила Дніпропетровська область — за кількістю пропозицій вона посіла лише 7 місце. Але середня вартість однокімнатних квартир у новобудовах там була майже як у столиці — $40 360.

Ціна дво- та трикімнатних квартир у новобудовах

За даними "OLX Нерухомість", найвищі ціни на двокімнатні квартири минулого літа були в Київській та Дніпропетровській областях - $66 930 і $60 440 відповідно. У Львівській та Одеській областях "двушки" коштували приблизно однаково - по $52 тисячі. Найдоступніші за ціною двокімнатні квартири були в Івано-Франківському регіоні — у середньому $28 600.

Двокімнатні квартири в Івано-Франківську одні з найдешевших в Україні. У цьому ЖК "двушку" площею 66 кв. метрів на OLX виставили за $29 тисяч

Найдорожчі трикімнатні квартири продавалися цього літа не в столиці, а в Закарпатській області, де "троячка" коштувала близько $118 570. На другому місці за вартістю Дніпропетровська область, де трикімнатні квартири продавали в середньому по $86 200.

На OLX вартість цієї трикімнатної квартири у Дніпрі площею 125 кв. метрів - $87 тисяч

У Київській області вартість "троячки" цього літа становила в середньому $85 540. А в Харківській та Одеській областях — $79 000 та $76 900 відповідно.

Почем квартири в новобудовах у Києві

За даними "OLX Нерухомість", минулого літа розкид цін на квартири в столичних новобудовах досягав 100% і вище, залежно від району. Традиційно найдорожчим цього літа був Печерськ. Однокімнатні квартири тут продавали в середньому за $114 500. Двокімнатні - за $160 500. "Трьошки" - по $245 560. Найбюджетніші новобудови сьогодні в Деснянському районі - однокімнатний варіант тут можна було підібрати за $39 тисяч, тобто втричі дешевше, ніж на Печерську.

В цьому ЖК на Печерську однокімнатна квартира площею 56 кв. метрів продається за $125 тисяч

У середині цінового рейтингу Голосіївський, Подільський та Оболонський райони – влітку однокімнатні квартири коштували тут у середньому $51-55 тисяч. Трикімнатні – $86-99 тисяч.

Інфографіка до тексту: Тетяна Кравченко/Delo.ua. Джерело: OLX Нерухомість

Ціни на квартири на вторинному ринку України

Про зміни вартості житла на вторинному ринку повідомляє портал Address.ua. За даними сервісу, у серпні 2021 року вартість житла у доларовому еквіваленті збільшилася на 2,9% порівняно з липнем і становила $1346 за квадратний метр.

Найменше подорожчали однокімнатні квартири: за місяць у середньому на 1,6% — до $1423 за квадратний метр. Двокімнатні квартири подорожчали на 2% - до $1327 за квадратний метр. Трикімнатні – на 4,7%, тобто до $1236 за квадратний метр.

Інфографіка до тексту: Тетяна Кравченко/Delo.ua. Джерело: Address.ua

Найбільшим попитом у серпні 2021 року мали квартири в ціновому діапазоні $50-70 тисяч. Ними зацікавилися приблизно 35% користувачів сервісу. На другому місці житло вартістю до 30 тисяч доларів — 32% запитів. Квартирами за 30-50 тисяч доларів цікавилися 29% користувачів Address.ua. А квартирами від $70 тисяч і вище – лише 4% користувачів.

Наталія Лошакова, спеціально для Delo.ua

Джерело фото: OLX