У Запоріжжі відкрили найбільший в Україні вантовий міст (ФОТО, ВІДЕО)

У Запоріжжі відкрили найбільший в Україні вантовий міст (ФОТО, ВІДЕО)
У Запоріжжі відкрили найбільший в Україні вантовий міст (ФОТО, ВІДЕО)

У Запоріжжі 22 січня відкрили першу частину найбільшого вантового мосту в Україні, який сполучив два береги Дніпра. Висота пілонів, що тримають міст, становить 166 метрів.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

На відкриття мосту до Запоріжжя прибув президент України Володимир Зеленський, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зеленський зазначив, що завданням нинішнього та майбутніх українських поколінь є збереження незалежності держави та єднання.

"Сьогодні ми об'єднуємо нашу державу не лише словами. Сьогодні ми відкриваємо найвищий міст в Україні. Його почали будувати у 2004 році... Як спадок його передавали наступним поколінням чотири президенти України. Але все це вже в минулому, все це історія. Сьогодні ми з'єднуємо центр Запоріжжя та Хортицький район. Щодня жителі будуть швидше та зручніше добиратися на роботу та навчання. Важливо сказати, що наша кінцева мета – повністю добудувати мости, комплекс мостів та можливість руху в обидва боки", - заявив Зеленський.

Фото: прес-служба ВП

За його словами, зведення верхньої частини вантового мосту через Дніпро є лише першим етапом.

"Але погодьтеся яким. Мені здається, дуже непоганим. 166 метрів або хмарочос у 50 поверхів – це висота його пілона. 5 футбольних полів один за одним – це довжина цього чудового мосту. Понад 6 тис. тонн або порівняно 100 літаків "Мрія" – це вага усієї конструкції", - сказав він.

Фото: прес-служба ВП

Як зазначив глава держави, на зведення мосту, "будували якого майже 20 років", йому та його команді знадобилося всього 20 місяців.

Фото: скріншот відео Офісу президента

З нагоди Дня Соборності та відкриття мостового переходу дві тисячі людей утворили 9-кілометровий "живий" ланцюг. Президент після промови з нагоди відкриття мосту теж став у "живий" ланцюг.

Першими новим мостом проїхали колоною автомобілі поліції, ДСНС та екстреної медичної допомоги.

Фото: скріншот відео Офісу президента

Вантовий міст через Дніпро зводиться в рамках національної програми "Велике будівництво". Він найвищий в Україні, висота пілонів, які тримають міст – 166 метрів.

Міст буде підсвічений сучасним та яскравим LED-підсвічуванням у синіх, жовтих та інших кольорах.

Запорізький міст – це магістраль безперервного руху довжиною понад 9 км, що складається з шести транспортних розв'язок, у складі яких 27 штучних споруд, у тому числі два позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Його почали будувати у 2004 році. 2020 року будівництво було відновлено. Переможцем тендеру на будівництво об'єкту було визначено турецьку компанію "Онур". Загальна вартість проекту – 11,9 млрд грн (з ПДВ).

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив , що за два роки реалізації програми "Велике будівництво" оновили понад 40% мережі основних доріг України.