Ціни на хліб у ЄС рекордно зросли через війну в Україні

Ціни на хліб у ЄС рекордно зросли через війну в Україні

Європейському союзі ціни на хліб зросли майже на одну пʼяту у серпні, оскільки вторгнення Росії до України, яка є найбільшим експортером зерна та добрив, продовжувало руйнувати світові ринки, а загальна інфляція прискорилася.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це пише Reuters.

Зазначається, що світові ціни на пшеницю зросли з лютого після того, як війна на кілька місяців призупинила експорт зерна з Чорного моря та обмежила відвантаження добрив, оскільки російські виробники втратили доступ до портів Балтійського моря, які вони використовували для відвантаження аміаку, ключового інгредієнта нітратних добрив.

Тому середня ціна на хліб у ЄС у серпні 2022 року була на 18% вищою, ніж роком раніше. Як свідчать дані статистичного управління ЄС, це є найвищим зростанням із грудня 2017 року.

За даними Євростату, у серпні 2021 року середня ціна на хліб зросла на 3% у річному обчисленні.

Найвищі річні зміни середньої ціни на хліб були зафіксовані в Угорщині та Литві: зростання склало 66% та 33% відповідно.

Країнами з найнижчим середнім приростом були Франція (8%), а також Нідерланди та Люксембург, де зростання склало 10%.

Ціни на хліб у ЄС цього року постійно зростали порівняно із середнім показником у 8,3% у лютому, коли Росія напала на Україну.

Сукупні ціни на хліб та крупи зросли на 16,6% у серпні, що є найвищим показником як мінімум із січня 1997 року.

Зазначимо, економісти вважають, що рецессія в Європейському союзі майже неминуча в наступному році.

Зараз домогосподарства та компанії в Європі готуються до можливості нормування енергії після того, як Росія обмежила постачання газу до регіону, і вже борються з рекордно високими темпами інфляції.