Послуга відновлення українського посвідчення водія запрацювала в Чехії

прага
Фото: ua.depositphotos.com

Сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України розширили перелік європейських країн, в яких українці мають можливість відновлювати втрачені чи вкрадені посвідчення водія: відтепер ця послуга стала доступна і в Чехії.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Як повідомляють в МВС, цю послугу вдалося запустити завдяки співпраці Головного сервісного центру з держпідприємством "Документ", що входить до сфери управління Державної міграційної служби. Раніше ж українські водії могли у Чехії лише обмінювати посвідчення водія.

Підрозділ ДП "Документ" у Чехії розташований в Празі у торговому центрі Kotva на площі Республіки. Послуга з відновлення посвідчення водія надається в порядку "живої" черги. Також доступний запис онлайн - через електронну чергу на сайті підприємства.

Громадянам потрібно мати з собою пакет документів: паспорт громадянина України із зазначеним зареєстрованим місцем проживання (чи ID-картка разом з витягом про реєстрацію місця проживання особи, чи закордонний паспорт); ідентифікаційний номер платника податків; у разі зміни персональних даних - документ, що підтверджує це (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу тощо); медичну довідку (на період воєнного стану не обов’язкова).

Після того, як адміністратор отримає необхідні документи, громадянина сфотографують. Далі буде створено заявку на відновлення посвідчення водія, яку в Україні розглядає адміністратор сервісного центру МВС. У разі схвалення замовник отримує новий документ, видрукований на бланку.

Окрім Чехії, українські кермувальники наразі мають можливість відновлювати та обмінювати свої посвідчення водія у Польщі, Німеччині, Іспанії та Туреччині. У Словаччині поки що доступний виключно обмін цих документів.

Джерело фото: ua.depositphotos.com