В Україні видали перший кредит за державною іпотечною програмою "єОселя"

В Україні видали перший кредит за державною іпотечною програмою "єОселя"

В Україні видано перший доступний іпотечний кредит під 3% річних за новою державною програмою “єОселя”. Позику співробітниці Національної поліції України в Чернігові видав Ощадбанк. 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомила пресслужба Ощадбанку.

Зазначається, що кредит виданий на придбання однокімнатної квартири в новобудові одного з забудовників міста.

"Нарешті моя мрія про власне житло здійсниться. Як тільки я почула про намір створення програми, зраділа, що як співробітник Національної поліції, підхожу під її умови. Заздалегідь обрала новобудову в затишному районі міста, проконсультувалась, які документи потрібно зібрати для отримання кредиту. Словом, була повністю готова до подання заявки. Далі все відбулось швидко. Після оформлення заявки мені зателефонували з Ощадбанку та запросили для підписання договору. І ось я перша учасниця програми, – розповідає пані Олена, перша позичальниця за програмою "єОселя".

"Ми першими відновили іпотечне кредитування під час війни і практично єдині серед українських банків надавали громадянам кредити на придбання житла протягом останніх місяців. Звісно, темпи кредитування зовсім інші, ніж до війни, але впевнений, що з запровадженням програми "єОселя" таких кредитів стане більше", – зазначив Антон Тютюн, заступник голови правління Ощадбанку.

Нагадаємо, 3 жовтня запрацювала нова державна програма доступного кредитування для українців "єОселя".

Цього року завдяки державній програмі "єОселя" поліпшити житлові умови для себе та своєї родини зможуть:

  • кадрові військовослужбовці ЗСУ, Національної гвардії, працівники інших силових відомств, поліцейські, а також члени їх сімей;
  • педагоги закладів освіти державної або комунальної форми власності; 
  • медичні працівники закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;
  • науковці.

Наразі "єОселя" працює в тестовому режимі. Триває її технічне доопрацювання для запуску в застосунку "Дія".

Кредит надається на строк від 1 до 20 років для придбання помешкання в житловому будинку квартирного типу. Власний внесок – від 20% вартості предмета іпотеки.

Програма доступної іпотеки єОселя реалізується через ПАТ "Українська фінансова житлова компанія" та Фонд розвитку підприємництва.