"Дарниця" перемогла у юридичній війні за "Корвалол", що тривала майже 20 років

"Дарниця" перемогла у юридичній війні за "Корвалол", що тривала майже 20 років

Верховний Суд ухвалив остаточне рішення на користь фармацевтичної компанії "Дарниця", яка сперечалася з іншим фармгігантом – компанією "Фармак", щодо торговельної марки "Корвалол Corvalolum".

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Своїм вердиктом судді скасували рішення про визнання за "Фармаком" торговельної марки "Корвалол Corvalolum" добре відомою в Україні.

"Верховний Суд у розширеному складі колегії погодився з нашими аргументами на користь незаконності рішення Апеляційної палати й скасував постанову апеляційного суду, яка була на користь нашого опонента", – повідомила адвокат Дарниці, партнерка Aequo Тетяна Кудрицька.

Вона додала, що це важливий прецедент для української судової практики, оскільки дискреційні повноваження не повинні використовуватися державними органами свавільно, і ґрунтуватися на суперечливій чи нерелевантній аргументації.

В червні минулого року Верховний Суд вже розглядав скаргу компанії "Дарниця" на спробу "Фармака" скасувати реєстрацію торговельної марки "Корвалол-Дарниця" з підстави наявності на той час у позначення "Корвалол Corvalolum" статусу добре відомої марки. Тоді вища судова інстанція також ухвалила рішення на користь "Дарниці".

Суперечка між "Дарницею" та "Фармаком" триває щонайменше з 2004 року, коли "Фармак" заявив, що має виключні права на Корвалол. З того часу компанія "Дарниця" послідовно відстоювала через суди різних інстанцій право на власний товарний знак. В 2011 році, а потім і у 2019 році, суд підтвердив право компанії на володіння товарним знаком "Корвалол-Дарниця", поставивши остаточну крапку в безпідставних спробах опонента заблокувати використання "Дарницею" її торговельної марки.