• Главная
  • Бизнес
21 октября 2019 в 17:57

Як "Чернівцігаз" використає кошти з нового тарифу

У компанії обіцяють провести екстрений ремонт газопроводів та модернізацію газорозподільної системи, а також заміти буковинцям газові лічильники

Фото: Sugarman Joe / Unsplash Фото: Sugarman Joe / Unsplash
Фото: Sugarman Joe / Unsplash

У жовтні Нацрегулятор у сфері енергетики (НКРЕКП) затвердив новий підхід оплати послуг доставки газу для споживачів та розглянув проект нового тарифу на розподіл. Після затвердження нового тарифу АТ "Чернівцігаз", середній платіж за доставку газу для мешканців Чернівецької області складатиме близько 105 грн на місяць.

Вартість послуги залежитиме від обсягу газу, спожитого за попередній рік, при цьому сплачувати її потрібно буде рівними частинами впродовж року. Такі платежі будуть прогнозованими, а витрати споживачів газу стануть рівномірними.

Подпишитесь на канал DELO.UA

У свою чергу, рівномірні надходження дозволять газорозподільним компаніям отримати впродовж року ресурс, необхідний для обслуговування та модернізації мереж.

Надходження від нового тарифу будуть спрямовані на підтримку поточної роботи мереж, екстрений ремонт газопроводів, модернізацію газорозподільної системи, роботу аварійно-диспетчерської служби, встановлення, заміну, повірку лічильників, сервіси для клієнтів та податки.

"Для буковинців перегляд тарифу дасть довгоочікувану можливість отримати безкоштовну заміну газових лічильників. В новому тарифі на заміну приладів обліку споживачів — фізичних осіб передбачено 9,8 млн грн на рік, із необхідних 15,8 млн грн. В тарифі, що діє з 2016 року така стаття витрат взагалі відсутня. Тому клієнти нашої компанії вимушені оплачувати заміну лічильників газу у своєму домоволодінні самостійно", — роз"яснює голова правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда.

Проблема модернізації газорозподільних мереж залишиться актуальною і після затвердження нового тарифу. В ньому передбачено замало інвестицій в обладнання та газопроводи.

В проекті інвестпрограми АТ "Чернівцігаз" передбачена заміна 32 ШРП та 6,5 км газопроводів. Проте, станом на 2019 рік повністю вичерпали свій термін експлуатації 299 ГРП, ШРП та 423 км газопроводів. При такому фінансуванні інвестпрограми знадобиться близько 40 років, щоб замінити обладнання та газопроводи, які вже вичерпали свій строк експлуатації.

Співробітники Операторів ГРМ зможуть розраховувати на оплату праці на рівні середній по промисловості в регіоні. Нині середня тарифна заробітна плата в газорозподільній галузі наднизька — менше ніж 5 тисяч грн. Це спричиняє масові звільнення робітників: за 9 місяців з АТ "Чернівцігаз" звільнилося 158 осіб, що складає 15% від чисельності працівників підприємства.

Варто зазначити, що новий тариф враховує лише 36% від заявлених необхідних поточних витрат АТ "Чернівцігаз" та покриття всіх збитків за попередні періоди.

Нагадаємо, акціонерне товариство "Чернівцігаз" - єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ "Чернівцігаз" експлуатує 8788 км газопроводів. У 2018 році підприємство протранспортувало близько 367,5 млн кубічних метрів природного газу.

Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше трьох тисяч підприємств, установ і організацій. При цьому "Чернівцігаз" входить до трійки найбільших платників податків регіону та є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. У штаті компанії близько 1300 осіб.

Загрузка...
Новое видео
Як залишатися у попиті і вміти пристосовуватися до змін — Валерія Заболотна
Загрузка...