Україна заплатить у цьому році за держборгом майже 660 млрд грн

Україна заплатить у цьому році за держборгом майже 660 млрд грн

Цього року Україна вимушена буде заплатити за державним боргом (за чинними на початок року угодами) становитимуть 658,4 млрд грн ($18 млрд за нинішнім курсом), але за зовнішнім боргом – всього 122,4 млрд грн ($3,3 млрд), повідомляє Мінфін на своєму сайті.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Із загальної суми виплат за зовнішнім боргом 28,2 млрд грн припадає на обслуговування і 94,2 млрд грн – на погашення.

Після досягнутих влітку минулого року угод із власниками євробондів і з Паризьким клубом про відстрочку виплат за рахунок погашення комерційного боргу цьогоріч необхідно заплатити 14,9 млрд грн, в рахунок обслуговування – 3,1 млрд грн, а за офіційними позиками – відповідно 4,2 млрд грн і 2 млрд грн.

Всі інші платежі – МВФ та іншим міжнародним фінансовим організаціям.

Щодо внутрішнього боргу, то йдеться про облігації внутрішньої держпозики (ОВДП). У виплатах за ними частка процентних платежів вища – 203,2 млрд грн, тоді як на погашення необхідно буде спрямувати - 332,8 млрд грн.

Згідно з інформацією Мінфіну, піки виплат за державним боргом припадають на березень – 72,8 млрд грн, травень і червень – 102,6 млрд грн і 89,9 млрд грн і листопад – 84,1 млрд грн.

Якщо брати тільки зовнішній борг, то по ньому найбільше необхідно виплатити у вересні – 32,02 млрд грн, тоді як у грудні – 18,8 млрд грн, в березні – 14 млрд грн, а в інші місяці – 10 млрд грн і менше.

У цьому січні виплати за державним боргом становитимуть 16 млрд грн, зокрема за зовнішнім – 2,8 млрд грн, у лютому – відповідно 46 млрд грн і 10 млрд грн.

Нагадаємо, на 1 січня цього року міжнародні резерви України склали $28,5 млрд. За місяць (у порівнянні з листопадом) вони збільшились на 1,9%. Відбулося це завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили інтервенції регулятора з продажу валюти для підтримання фіксованого курсу.