Вкладники збанкрутілих банків можуть повернути кошти через "Дію": як це зробити

дія, вклади
Фото: скріншот з відео-інструкції

У застосунку "Дія" спільно з Фондом гарантування вкладів запустили нову послугу, яка дозволить вкладникам збанкрутілих банків повернути кошти через смартфон.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Згідно з повідомленням, українці, які мають вклади в банках, що збанкрутували, зможуть повернути кошти за кілька кліків у "Дії". Для цього потрібно подати заяву в застосунку  і кошти надійдуть на картку єПідтримка після опрацювання заяви протягом 3 робочих днів.

Щоб подати заяву треба вибрати у "Дії" збанкрутілий банк, у якому був рахунок. Якщо вклади були у різних банках, то слід подати окремі заяви.

Далі потрібно обрати картку єПідтримка, на яку надійдуть кошти і уточнити особисті і контактні дані та підписати заяву "Дія.Підписом".

Щоб кошти були звраховані на картку, вона має бути відкрита в одному з 5 банків-агентів Фонду: Universal Bank/monobank, ПриватБанк, Укргазбанк, ПУМБ та Ідея Банк.

"Тепер не потрібно ходити в банки та витрачати зайвий час, щоб отримати гарантоване відшкодування зі збанкрутілих банків. З будь-якого селища чи містечка подаєте заяву в Дії та отримуєте гроші на свій рахунок протягом трьох днів", - написав він.

Повідомляється, що наразі послуга доступна для вкладників 34 банків, що збанкрутували.

"Загалом маємо 1,4 млн рахунків на 3,2 млрд грн, які потрібно відшкодувати", - додав Федоров.