Паливний ринок очікує повернення акцизу. Ціни в опті підуть догори, а роздрібні ціни можуть не змінитися

Паливний ринок очікує повернення акцизу. Ціни в опті підуть догори, а роздрібні ціни можуть не змінитися

Ринок пального очікує, що найближчими днями законопроект, котрий повертає акциз на пальне вступить в дію. Через це ціна на пальне в опті може вирости, а ціна на стелах найбільших мереж АЗС можуть не змінитися. 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За словами засновника групи "Прайм" Дмитра Льоушкіна ринок вже відреагував на прийняття Верховною Радою закону 7668-д, котрий повертає акциз на пальне в другому читанні. Ціни на пальне в опті вже підвищилися на 1-2 грн/л. Загалом повернення акцизу має підвищити ціну на пальне, котре в'їжджає в Україну на 4 грн/л. Тож після вступу в дію акцизу ціни на всі види пального в опті можуть ще підрости на 1-2 грн/л.

"Я думаю, що великі мережі АЗС ціну на стелі міняти не будуть, але лоукости дещо ціну піднімуть. Ще один фактор, котрий може дещо знизити ціну на пальне - ціни на нафту марки Brent впали нижче 90 долларів за барель. Цей фактор через кілька днів відіграє і на нашому ринку і може дещо знизити ріст цін через повернення акцизу", - каже Льоушкін.

Аналітик профільного видання "НафтоРинок" Олександр Сіренко каже, що після прийняття парламентом закону про повернення акцизу, автогаз в роздрібі здорожчав на 50-70 копійок за літр, а роздрібні ціни на бензин та дизпальне залишилися незмінними.

"Я думаю, що після вступу в дію закону про акциз ціни піднімуться рівно на вартість акцизу. Але потім внаслідок конкуренції ціни знов повернуться до тих значень, на яких вони були до акцизу. ", - Каже Сіренко.