Українці готуються до важкої зими. Попит на обігрівачі стрімко зріс

Українці готуються до важкої зими. Попит на обігрівачі стрімко зріс

За два місяці літа попит на категорії товарів для обігріву в мережі "Епіцентр" зріс у десятки разів, зокрема на масляні обігрівачі – у 47 разів порівняно з аналогічним періодом 2021 року, повідомила пресслужба мережі.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Попит громадян також суттєво зріс на всі категорії електрообігрівачів. Більш ніж утричі зросли продажі біокамінів та твердопаливного обладнання, ушестеро – дизельних генераторів, у 1,5 раза – бензинових генераторів.

Продаж інверторів в "Епіцентрі" влітку зріс у 5,5 разів. Також у 47 разів збільшився попит на покривала. Як каже директор мережі з напряму "Електротехніка" Ангеліна Бурлакова, українці просто прагнуть "застрахуватися" від усіх можливих сценаріїв у наступному опалювальному сезоні.

За її словами, восени ціни на товари для обігріву можуть зрости на 25% через коливання курсу гривні, а також підвищення вартості сировини та логістики – через війну виробники закуповують метал у Туреччині.

Втім, як підкреслили в мережі, сьогодні все ще спостерігаються проблеми з поставками імпортної продукції.

"Через напад РФ жоден з українських портів не працює, що суттєво ускладнює забезпечення покупців стратегічними товарами. Однак "Епіцентр" працює на максимум можливостей для недопущення дефіциту обігрівачів", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в середині серпня навіть мер Києва Віталій Кличко попередив, що взимку топити в столиці будуть гірше і закликав киян запасатись теплими речами та ковдрами. За словами Кличка, влада готується до усіх можливих сценаріїв.