В Міненерго та НКРЕКП спростували підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 січня

Якими будуть тарифи на елктроенергію для населеня
Фото: shutterstock.com

Міністерство енергетики спростувало інформацію про те, що з 1 січня можливе підвищення тарифів на електроенергію для населення. Про це сказано в повідомленні прес-служби міністерства.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Ця заява стала відповіддю на інформацію, яку поширила низка ЗМІ та телеграм-каналів про те що НКРЕКП нібито збирається підвищувати тарифи для населення з 1 січня з посиланням на інтерв'ю голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського виданню "Економічна Правда". В міністерстві зауважили, що сам спікер таких заяв не робив, та закликали журналістів бути пильними і не спотворювати інформацію особливо у таких важливих та чутливих для населення питаннях, як підвищення тарифів.

В прес-службі НКРЕКП також спростували інформацію про нібито підвищення тарифів. 

"Чітка позиція Регулятора полягає в тому, що питання про підвищення тарифів для населення на електроенергію до кінця проходження опалювального періоду наразі не стоїть", - повідомили в прес-службі.

Сам Ущаповський в інтерв'ю виданню ЕП зауважив що до успішного завершення осінньо-зимового сезону не може бути й мови про підвищення тарифів. Проте зазначив, що з 1 січня НКРЕКП буде проводити розрахунки щодо тарифів. А після закінчення опалювального сезону регулятор буде пропонувати рішення щодо тарифів для населення. Проте ці рішення будуть проходити усю необхідну процедуру від громадських обговорень до ухвалення.

Як зміняться тарифи для бізнесу

9 листопада НКРЕКП  встановила нові граничні ціни на ринку електроенергії для непобутових споживачів.

Згідно з рішенням регулятора максимальні ціни на ринку на добу на перед та внутрішньодобовому ринку становитимуть:

- на 00:00-07:00 та 23:00-24:00 – 3 000,00 грн/МВт-год;

- на 07:00-08:00, 11:00-17:00 – 5 600,00 грн/МВт-год;

- на 08:00-11:00 – 6 900,00 грн/МВт-год;

- на 17:00-23:00 – 7 500,00 грн/МВт-год;

Мінімальна ціна  встановлена на рівні 10 грн/МВт-год.

На балансуючому ринку прайскепи залишили без змін. Максимальний становить  від ціни РДН, визначеної оператором ринку для кожного розрахункового періоду відповідної доби постачання, а мінімальний - 0,01 грн/МВт-год.

16 листопада НКРЕКП також розпочала процедуру перегляду тарифів на розподіл електроенергії для обленерго та тарифів на послуги постачальників універсальних послуг. Передбачається що нові тарифи почнуть діяти у 2024 році.

Згідно з проєктами рішень Нацкомісії, для операторів систем передачі електроенергії передбачається підвищення тарифів.

Зокрема, компанії "ДТЕК Київські електромережі", яка забезпечує електропостачання столиці, пропонуються такі тарифи на послуги з розподілу для споживачів та операторів установок зберігання енергії:

  • перший клас напруги – 200,35 грн за мегават-годину (без ПДВ);
  • другий клас напруги – 785,53 грн за мегават-годину (без ПДВ).

Наразі ж ці тарифи становлять 181,60 та 733,70 грн відповідно.

Регулятор також планує з 1 січня збільшити тариф на послуги із передачі електроенергії від НЕК "Укренерго" на 22% – до 592,89 грн/МВт·год. Передбачається й збільшення тарифу на диспетчерське управління на 5% – до 100,37 грн/МВт·год.

Наразі це лише проєкти рішень, які можуть відкорегувати до остаточного ухвалення. І хоч зміна таких тарифів прямо не вплине на побутових споживачів, вищі ціни зачеплять промислових виробників, що може призвести до підвищення цін на товари та послуги для жителів країни.