НБУ курс:

USD

41,58

--0,01

EUR

43,90

+0,04

Готівковий курс:

USD

41,81

41,75

EUR

44,40

44,22

В Україні почав працювати Офіс зеленого переходу: які його задачі

В Україні почав працювати Офіс зеленого переходу: які його задачі
Фото: Пресслужба Мінекономіки

Україна за сприяння Великої Британії створила Офіс зеленого переходу - новий підрозділ для кращого впровадження політик в сфері енергетики та клімату, що сприятимуть економічному розвитку України та інтеграції до ЄС.

Стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
Київ, 12 грудня, офлайн
Забронювати участь

Про це повідомило Міністерство економіки України.

Зазначається, що у відкритті офісу взяли участь міністерка економіки України Юлія Свириденко та посол Великої Британії в Україні Мартін Харріс.

Що відомо про Офіс зеленого переходу

Згідно з повідомленням Мінекономіки, Офіс працюватиме як незалежний консультативно-дорадчий орган при Міністерстві економіки України, що допомагатиме впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України.

За словами очільниці відомства, очікується, що цей Офіс підтримуватиме зусилля Міністерства економіки із впровадження політики у сфері енергетики і клімату та тих кроків, які потрібні для вступу в ЄС й досягнення цілей України у декарбонізації.

"Ми вдячні уряду Великої Британії за те, що створення цього офісу стало можливим. Я переконана, він допоможе нам втілити Національний план з енергетики та клімату до 2030 року", - додала Свириденко.

Про Національний план з енергетики та клімату

Зауважимо, що Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) до 2030 року є дорожньою картою, яка об'єднує всі кліматичні та енергетичні політики. Він спрямований на системну трансформацію української економіки та є важливою частиною євроінтеграційного процесу.

Завдяки реалізації  Національного плану з енергетики та клімату Україна прагне:

  • скоротити викиди парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року; 
  • досягти 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні; 
  • поглибити диверсифікацію джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більше 30% від одного постачальника.

Як повідомив перший заступник міністра Олексій Соболев, за попередніми оцінками для реалізації цілей НПЕК потрібні значні інвестиції — понад 40 млрд доларів лише до 2030 року. На реалізацію плану планується залучити приватні та публічні фінансові ресурси, і співпраця з міжнародними партнерами може стати ключовою в реалізації конкретних програм з підтримки декорбанізації України.

Слід зазначити, що Офіс зеленого переходу є незалежним консультативно-дорадчим органом при Міністерстві економіки України, який допомагає впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України. Офіс зеленого переходу здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Агенції Великої Британії з міжнародного розвитку та імплементується ГО "Діксі Груп".