Євросоюз надасть Україні €5 млрд макрофінансової допомоги. Гроші підуть на пенсії і зарплати

Євросоюз надасть Україні €5 млрд макрофінансової допомоги. Гроші підуть на пенсії і зарплати
Фото: 5 канал

Євросоюз підписав меморандум про взаєморозуміння щодо надання Україні €5 млрд макрофінансової допомоги. Про це 3 жовтня повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Першу частину цієї допомоги Київ отримає в середині жовтня. Наступні дві частини надійдуть пізніше цього року.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як наголосив Шмигаль, це черговий жест ЄС, що має намір підтримати Україну для перемоги в цій війні, у відбудові та прагненні до європейського майбутнього. Прем'єр окремо подякував президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та виконавчому віцепрезиденту ЄК Валдісу Домбровскісу.

"Радий підписати другий меморандум про взаєморозуміння з Україною з того часу, як Росія розпочала свою жорстоку війну", – відмітив у свою чергу Домбровскіс. Останній уточнив, що ці €5 млрд підуть на невідкладні потреби у ліквідності, виплати зарплат і пенсій в Україні.

Нагадаємо, що і Вашингтон планує почати виділяти Україні $1,5 млрд на місяць для підтримки її фінансів, а також має намір переконати ЄС вчинити так само. США провели низку переговорів на цю тему, зокрема в останній час з представниками ЄС.