В Україні скасували обмеження на торгівлю цінними паперами

В Україні скасували обмеження на торгівлю цінними паперами
Фото: Depositphotos

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку вирішила зняти майже всі обмеження на здійснення операцій на ринках капіталу та організованих товарних ринках, які були введені 24 лютого у зв’язку зі збройним нападом Росії на Україну та введенням воєнного стану.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Як повідомляє пресслужба регулятора, відповідне рішення №1053 було прийнято 4 серпня, однак воно набере чинності лише 8 серпня. Ним скасовується рішення №144 від 8 березня.

Останнє ж передбачало зупинку з 11:00 24 лютого обігу та викупу всіх цінних паперів, окрім проведення операцій, необхідних для здійснення операцій Нацбанку, обслуговування держборгу, обігу авальованих банками векселів та операцій з конфіскації майна Росії та росіян.

Тоді ж задля залучення коштів в бюджет і підтримки економіки було встановлено перелік конкретних цінних паперів (державних облігацій), операції з якими дозволялися на вторинному ринку на період дії воєнного стану.

"Це було зроблено для того, щоб протистояти панічним діям, які могли б обвалити ринки та позбавити можливості їхньої повноцінної роботи в майбутньому, зберегти дані та права власності. Згодом "заморожування" ринків дозволило знайти активи, пов’язані з агресорами — Російською Федерацією та Республікою Білорусь, та обмежити можливості таких компаній вести бізнес в Україні", - вказують в НКЦПФР.

Як прокоментував скасування обмежень прем’єр-міністр Денис Шмигаль, такий крок є своєчасним та виваженим, "адже учасники ринків підтвердили готовність до розбудови фінансового сектору".

"Ще до повномасштабної війни ми визначили оновлення фондового ринку однією з першочергових ініціатив уряду. Після нашої перемоги саме розвиток ринків капіталу та товарних ринків може стати одним з драйверів відновлення економіки та України в цілому", — зазначив він.

В свою чергу голова НКЦПФР Руслан Магомедов зазначив, що протягом п’яти місяців регулятор уважно відстежував роботу ринків в ручному режимі, аналізуючи результати кожної дозволеної операції, що врешті себе виправдало.

"За мирного життя — це нонсенс, але війна продиктувала свої умови. Завдяки індивідуальному підходу та поміркованій позиції ми змогли побороти панічні настрої, зберегти активи та не допустити дефолти по низці цінних паперів", — заявив він.

При цьому очільник комісії додав, що варто пам’ятати, що війна триває досі і діяльність на ринках капіталу "має здійснюватися максимально виважено".

Джерело фото: ua.depositphotos.com