НАБУ завершило розслідування корупційної схеми з продажу вибухівки Павлоградським хімзаводом

НАБУ завершило розслідування корупційної схеми з продажу вибухівки Павлоградським хімзаводом
Фото: YouTube/@CurrentTimeDoc

Прокурор Спецілізованої антикорупційної прокуратури прийняв рішення про завершення розслідування справи проти генерального директора та комерційного директора держпідпримства "Науково-виробниче об’єднання "Павлоградський хімічний завод", а також директора компаній-посередниць.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як повідомляє САП, за дорученням прокурора детективи Національного антикорупційного бюро відкрили стороні захисту матеріали для ознайомлення.

Встановлено, що гендиректор ДП Леонід Шиман спільно з комерційним директором та очільником ще двох приватних підприємств організували корупційну схему реалізації продукції хімзаводу через підконтрольні компанії-посередниці.

Проте фактичне постачання продукції - вибухових речовин - здійснювалось безпосередньо від заводу до замовників - підприємств гірничо-видобувної промисловості, тобто без залучення компаній-посередників.

Якщо ж замовники звертались напряму до заводу, службові особи держпідприємства їм відмовляли та пропонували звертатись через фірми-посередниці, ціна у яких були завищена на 30% порівняно з цінами закупівлі заводу. За даними слідства, реалізація схеми завдали хімзаводу понад 43,3 мільйона гривень збитків.

Дії осіб кваліфіковані за частною 2 статті 364 Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає максимальне покарання у виді шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом.