НБУ курс:

USD

41,57

+0,13

EUR

45,35

+0,18

Готівковий курс:

USD

41,60

41,51

EUR

45,50

45,28

Суд підтвердив штраф "Дніпроазоту" у 80 мільйонів гривень за зупинку виробництва хлору

Суд підтвердив штраф "Дніпроазоту" у 80 мільйонів гривень за зупинку виробництва хлору
Фото: скріншот відео YouTube/ProfcomAZOT

Господарський суд Києва 20 жовтня відмовив заводу "Дніпроазот" (Кам'янське, Дніпропетровська область) у задоволенні позову про визнання недійсним та скасування рішення Антимонопольного комітету про штраф у більш як 80 мільйонів гривень за зупинку виробництва та реалізації рідкого хлору.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Як ідеться у повідомленні комітету, в рамках розгляду справи той довів, що це підприємство зловживало своїм монопольним становищем на ринку, зокрема, зупиняло виробництво товару з 18 червня до 19 липня 2018 року та припиняло його реалізацію з 1 до 19 липня того ж року.

Основною причиною зупинки виробництва сам "Дніпроазот" зазначав подорожчання природного газу та відсутність обігових коштів. Водночас АМКУ не виявив суттєвих змін у вартості природного газу та встановив наявність обігових коштів на рахунках підприємства.

"Антимонопольний комітет буде і надалі відстоювати свою позицію у цій справі, якщо АТ "Дніпроазот" продовжуватиме оскаржувати це у вищих судових інстанціях", - додають в комітеті.

Нагадаємо, що рішенням №723 від 29 грудня 2021 року АМКУ встановив, що підприємство порушило законодавство про захист економічної конкуренції та оштрафував його на більш як 80,111 мільйона гривень.

Зазначалося, що в 2017-2019 роках "Дніпроазот" був єдиним підприємством в Україні, що виробляло рідкий хлор. При цьому імпортери на момент зупинення виробництва хлору (до червня 2018 року) займали лише 1% ринку, а потенційний конкурент товариства – "Карпатнафтохім", що виробляв газоподібний хлор, використовував його виключно для виробництва вінілхлориду.

Більш того, при зупинці виробництва "Дніпроазот" не повідомив водоканалам орієнтовну дату відновлення виробництва, залишивши їх у ситуації невизначеності. Оскільки максимальні запаси рідкого хлору у водоканалів не могли перевищувати обсягів 15-30% добової потреби, окремі з них опинилися у кризовій ситуації, оскільки мали обмежені залишки хлору.

Рідкий хлор є реагентом, який використовується для знезараження питної води та очищення стічних вод, і однією з основних груп споживачів цього товару є саме підприємства водопровідно-каналізаційного господарства.

Ситуація ускладнювалася тим, що зупинка виробництва хлору сталася у пік попиту – в літній період. В комітеті констатували, що технологічний процес очищення питної води є безперервним, тож затримка з поставкою реагенту могла обернутися епідеміологічною катастрофою національного масштабу.

В АМКУ наразі також вказують, що окремо досліджують в рамках іншої справи питання встановлення "Дніпроазотом" цін в період 2017-2019 років.