- Категория
- Экономика
- Дата публикации
Приватизація завершується — проблеми залишаються
На 33 сертифікатному аукціоні пропонується 1% акцій ВАТ "Ера".
Займається підприємство індивідуальним пошиттям та ремонтом будь-якого одягу для населення (пальта, головних уборів, костюмів, тощо), а також пошиттям уні- та спецформ.
До складу ВАТ "Ера" входять три ательє на Подолі, у Харківському районі та на Троєщині.
Підприємство вже знаходиться на останньому етапі приватизації, 79,8% акцій належить колективу, 12,8% — МП "Вартекс", невеличка кількість акцій — громадянам України. Реєстрацією акціонерів займається фірма "Буд-реєстр".
В цьому році підприємству виповнюється тридцять років, спочатку це було ательє з пошиття головних уборів, з часом воно почало розширювати сферу своєї діяльності і стало "Фабрикою індпошиття та ремонту хутряних виробів та головних уборів", потім отримало статус орендного, а трохи пізніше — колективного підприємства.
Треба сказати, що положення ВАТ доволі складне, влітку фабрика не працювала зовсім, всі працівникі були відправлені у відпустки за свій рахунок.Зараз на підприємстві працює лише половина всіх робітників (середньоспискова чисельність працівників 170-180 чоловік), інші і досі продовжують відпочивати. Заробітна плата працівників просто вражає, бухгалтер отримує в місяць 75 грн.
Потужність підприємства, на сьогодні, використовується на 40%. Працює ательє на давальницькій сировині. Великою проблемою є збут продукції, тому що на ринку з"явилось безліч готової, нерідко більш дешевої, продукції. Пошити в ательє, наприклад, костюм коштує 70 грн., головний убір — 30 грн.
— Ще років три тому нам пропонували створити спочатку спільне підприємство з китайцами, пізніше з поляками, — кажуть на підприємстві.—В цьому році вже не було жодної пропозиції.Та і обладнання потребує оновлення, а грошей на реконструкцію та модернізацію немає.
o o o o