НБУ курс:

USD

41,57

+0,13

EUR

45,35

+0,18

Готівковий курс:

USD

41,55

41,45

EUR

45,30

45,07

За три роки мережа KFC в Україні відкрила 17 нових ресторанів, інвестиції перевищили 500 млн грн

KFC
Кількість закладів KFC вже зросла до 65. Фото: пресслужба мережі

Із 2022 року мережа KFC відкрила 17 нових ресторанів в Україні, а загальний обсяг інвестицій перевищив 500 млн гривень. Про це повідомила Аліна Кіптик, СЕО ТОВ "Тесті Фуд" – одного із трьох франчайзингових партнерів KFC в Україні, у відповіді на запит Delo.ua до третіх роковин повномасштабного вторгнення РФ.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

"За період повномасштабної війни ми відкрили 17 ресторанів (йдеться про заклади мережі, відкриті всіма партнерами-франчайзі, а не лише ТОВ "Тесті Фуд" – ред.). Це майже третина мережі. Ми продовжуємо зараз будувати нові ресторани, відкриваємося в нових містах, нових регіонах, посилюємо присутність в існуючих", – розповіла Аліна Кіптик, додавши, що на сьогодні кількість закладів мережі в Україні становить 65.

Серед важливих управлінських рішень, які були ухвалені компанією під час перших місяців великої війни, вона назвала збереження штату і зарплат працівників після закриття ресторанів 24 лютого 2022 року.

"Стратегічним рішенням для компанії в перші дні війни було те, що ми не скорочуємо штат, не звільняємо працівників, продовжуємо фінансові виплати та інвестувати в команду", – пригадує Аліна Кіптик.

Мережа почала відновлювати роботу вже у квітні 2022 року. Однак у перші місяці повномасштабного вторгнення не запускалися маркетингові кампанії. Пізніше KFC відновила активний маркетинг і вийшла на ТБ.

В KFC зазначили, що після відкриття закладів у 2022 році і протягом перших місяців зростала кількість позицій в одному чеку, "тобто до нас приходили сім’ями, великими компаніями, групами, люди приходили знайти свій "острів нормальності". "За три роки повномасштабної війни люди адаптувалися, і портрет покупця майже однаковий з портретом покупця, який був до початку війни", – додала вона.

За словами Аліни Кіптик, KFC активно інвестує в діджиталізацію. Зокрема, у 2024 році збільшилася доля транзакцій через кіоски самообслуговування з 50% до 81%, а також був запущений мобільний застосунок із CRM-системою (з англ. customer relationship management – система для управління взаємовідносинами з клієнтами) та функцією Click&Collect.

Крім того, вона додала, що торік показник SSTG зріс на 5% (з англ. same store transaction growth - продажі в одному й тому ж закладі).

Нагадаємо, що на сьогодні у світі налічується понад 30 000 ресторанів KFC у більш ніж 130 країнах. В Україні мережа працює з 2012 року. Тоді перший ресторан відкрився в Києві.

В Україні бренд розвивають три партнери-франчайзі компанії – ТОВ "Глобальна ресторанна група – Україна", ТОВ "Тесті Фуд", а також ТОВ "ДТС-Харків".