Зеленський заявив про скорочення поставок 155-мм снарядів: вплинула війна в Ізраїлі

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Постачання артилерійських снарядів калібру 155 мм в Україну сповільнилося. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, передає Barron’s.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

За його словами, скорочення поставок відбулося після атаки бойовиків ХАМАС на Ізраїль у жовтні.

"Це не те, що США сказали: ми нічого Україні не даємо. Ні! Просто всі борються за (запаси) самі. Це життя. Я не кажу, що це позитивно, але це життя, і ми повинні захищати те, що наше", – висловився очільник держави.

Снаряди 155 мм: конкуренція між Україною та Ізраїлем

Видання Axios із посиланням на джерела повідомляло про плани США надати Ізраїлю десятки тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів, які були призначені для України. Передбачалося, що ці боєприпаси будуть виділені з резервних запасів Штатів.

За даними ЗМІ, вказані снаряди зберігалися в Ізраїлі в межах угоди між двома країнами.

При цьому співрозмовники Axios серед американських чиновників припускали, що перенаправлення боєприпасів не вплине на здатність України продовжувати боротьбу з РФ.

Крім поставок із боку США, Україна має обіцянку від Євросоюзу, яка передбачала, що протягом року, до березня 2024-го, блок надасть мільйон боєприпасів. Однак ЄС не встигне виконати цей план. Як пояснював міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, це повʼязано з бюрократичними перепонами.

Тим часом РФ, за даними розвідки Південної Кореї, про які писало Yonhap, із серпня отримала понад мільйон артилерійських боєприпасів від КНДР. У Сеулі вважають, що цієї кількості снарядів Росії достатньо для використання протягом двох місяців.