Зонд ОАЕ зробив унікальний знімок супутника Марса з відстані в 100 км (ФОТО)

Деймос, Марс
Деймос – супутник Марса на тлі самої Червоної планети. Фото: Emirates Mars Mission

Місія Hope Mars сфотографувала один із супутників Червоної планети, Деймос, із відстані у 100 км. Про це пише Space.

Прокачайте маркетинг-стратегію свого бізнесу та знайдіть нові канали взаємодії з аудиторією на MRKTNG марафоні від MMR та Ekonomika+
25 червня топменеджери Ощадбанку, Укрзалізниці, NOVA (Нової пошти), Kernel, Ковальська та ще 25+ великих компаній розкажуть, які стратегії та канали просування підійдуть саме вашому бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що спостереження зонду ОАЕ за складом супутника дозволяють припустити, що Деймос походить з самого Марса. Це ще один крок уперед у вирішенні давніх суперечок про його походження.

Виникнення Деймоса та іншого маленького супутника Марса, Фобоса, стало загадкою з моменту їх відкриття в 1877 році.

Попередні дослідження показали, що склад супутників може бути схожим на склад астероїдів або карликових планет. Вони також мають форму картоплини та малі розміри, як і астероїди, що свідчить про те, що Марс міг "вихопити" їх, коли вони підійшли занадто близько до Червоної планети.

Однак ця теорія не беззаперечна, адже орбіта Деймоса є майже круговою, а рух супутника дає можливість припустити, що раніше він сповільнювався відносно атмосфери Марса. Вчені висунули численні теорії про утворення Деймоса, зокрема, щодо його ймовірного походження від Марса, з уламків або навіть від зіткнення малих тіл.