Більшість українців вважають підтримку ЄС України недостатньою - опитування

єврокомісія
Фото: ua.depositphotos.com

56% українців вважають недостатніми дії Європейського союзу з підтримки України. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. 34% респондентів назвали такі дії достатніми, а решта 10% не змогли чи відмовилися дати відповідь.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Натомість наявні дії ЄС з підтримки України три чверті опитаних (75%) вважають корисними і лише 15% - некорисними. 10% на питання не відповіли. Зокрема, серед мешканців заходу України вважають таку допомогу корисною 84% респондентів, а серед мешканців сходу - лише 58% (некорисною - 12% та 31% відповідно).

Найбільш актуальною наразі формою підтримки для Консультативної місії ЄС в Україні 46% назвали боротьбу з корупцією, 38% - допомогу з притягненням до відповідальності за міжнародні злочини, 33% - допомога деокупованим територіям, 31% - консультації щодо вступу України до ЄС.

Значно менше, 12%, обрали підтримку з розвитком стратегічних комунікацій, по 9% - підтримку розвитку верховенства права та допомогу на пунктах пропуску через держкордон. Всього можна було обрати до трьох відповідей з наведених.

Опитування було проведено 4-20 вересня методом особистих інтерв'ю 2005 респондентів на підконтрольній Україні території. Похибка вибірки за звичайних обставин з довірчою імовірністю 95% і з врахуванням дизайн-ефекту 1,5 не перевищувала 3,3%. Втім, під час війни, як відомо, до цього додаються певні відхилення.

Нагадаємо, що за даними Європейської комісії станом на жовтень, з початку повномасштабної війни з Росією ЄС виділив Україні вже близько 90 мільярдів доларів допомоги, з яких 27 мільярдів становить допомога військова.