НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Цифровий безвіз з ЄС: Рада прийняла законопроєкт про е-ідентифікацію та е-довірчі послуги

Цифровий безвіз з ЄС: Рада прийняла законопроєкт про е-ідентифікацію та е-довірчі послуги

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №6173 про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементацію законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Зазначається, що за відповідний законопроєкт проголосували 289 депутатів.

"Закон пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку ЄС. Національне законодавство у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг буде максимально наближене до європейських вимог. Це стане фундаментом для підписання у майбутньому Угоди між Україною та ЄС щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг. Подібну Угоду ЄС не укладав з жодною третьою країною", - підкреслили в Мінцифрі.

Крім того, для українців, які перебувають в країнах Європейського Союзу, та для України загалом закон відкриває нові можливості у сфері електронної ідентифікації й електронних довірчих послуг: 

  • можливість отримати кваліфікований електронний підпис дистанційно;
  • широкий асортимент засобів е-ідентифікації всіх рівнів довіри;
  • можливість користуватися е-довірчими послугами навіть тоді, коли їх надавач припинить діяльність;
  • доступ до українських онлайн-послуг із-за кордону;
  • подати документи для отримання електронного підпису можна буде у нотаріусів та в ЦНАП;
  • безпека даних в інформаційних системах, де використовують засоби е-ідентифікації за європейськими стандартами;
  • можливість проходження процедури оцінки відповідності в іноземному органі з оцінки відповідності;
  • правові основи для визнання та використання гаманців з цифровою ідентифікацією. 

"Це означає, що Україна визнаватиме КЕП Європейського Союзу. Зі свого боку в ЄС зможуть тимчасово визнавати український кваліфікований електронний підпис як удосконалений до укладення Угоди з ЄС, а після – як кваліфікований електронний підпис. Також в Україні будуть визнавати засоби електронної ідентифікації, оскільки вони відрізняються від вже встановлених у нашій країні", - зауважують у Мінцифрі. 

У відомстві підкреслюють, що це важливий крок у розбудову цифрового майбутнього України та отримання цифрового безвізу  з  ЄС. 

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації і Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) підписали меморандум про співпрацю, який передбачає виділення 15 млн франків (понад 500 мільйонів гривень) на розвиток цифровізації в Україні.