Українські розробники створили наземного робота SIRKO: що він вміє робити

Українські розробники створили наземного робота SIRKO
Фото: t.me/zedigital

Українські розробники створили для військових  універсального наземного робота UGV Sirko-S1, який допомагає перевозити вантажі, евакуювати поранених та проводити розвідку ворожих позицій.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, UGV Sirko-S1 — універсальний наземний робот, створений учасниками оборонного кластера Brave1.

Його завдання — допомагати військовим перевозити вантажі, евакуювати поранених та проводити розвідку ворожих позицій.

"Наприклад, машину можна використовувати, щоб безпечно доставляти боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки. Її максимальне корисне навантаження — до 200 кг", - зазначив Федоров.

Він додав, що розробка вже показала успішні результати в бойових умовах та має позитивні відгуки від військових.

Крім того, у планах розробників — обладнати робота бойовою туреллю або встановити модулі для розмінування й мінування територій.

Федоров зауважив, що технології та інновації допомагають ефективніше нищити ворога й зберігати життя військових і закликав розробників долучатися до кластеру Brave1.

Нагадаємо, українські розробники створили для ЗСУ наземного робота-камікадзе Ratel S, який може знищувати техніку та укріплення ворога.