"Укренерго" попередила про розсилання фішингових листів з вірусом від її імені

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Національна енергетична компанія "Укренерго" попереджає користувачів про виявлення фішингової розсилки листів з вірусом зі сторонніх адрес начебто від її імені. Про це йдеться у повідомленні НЕК у соцмережах.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

"На фото - зразок небезпечних листів, які шахраї намагаються розсилати нашим підрядникам та контрагентам начебто від імені "Укренерго". Будь ласка, будьте уважні! Такі листи можуть містити вірус", - сказано в ньому.

Як зазначають в компанії, ознакою фальсифікації є, зокрема, те, що листи відправляються не з офіційної адреси: всі співробітники "Укренерго" користуються поштою виключно з доменом @ua.energy. Якщо користувачу надійшов лист з іншого домену, у НЕК закликають його видаляйти, не відкриваючи.

"ДП "Укренерго" не існує. Офіційна назва нашої компанії, яка використовується в діловому листуванні – НЕК "Укренерго". До 2019 року використовувалась офіційна назва ДП "НЕК "Укренерго", - наголошують енергетики.

Там також підкреслюють, що про фейковість свідчить і вказання "бухгалера Олени Віталіївни", оскільки співробітники "Укренерго" не ведуть листування без зазначення повних даних відправника "і тим більше російською мовою".

Компанія також зазначає, що вже звернулася до правоохоронних органів з прохання знайти шахраїв, які неправомірно використовують її дані. Втім, про конкретну суть загрози зазначених листів з "актом звірки" в НЕК не повідомляють.

Нагадаємо також, що влітку поліція викрила організовану групу зловмисників, що створили мережу фішингових ботів у месенджері Telegram під виглядом ботів енергетичної компанії ДТЕК.

Джерело фото: ua.depositphotos.com