В Україні скасують податок на стипендії, які вчені отримують за кордоном

Налогообложение стипендий, налоги на стипендии, гранты
Законопроектом скасують стандартні національні правила оподаткування іноземних стипендій. Фото: Depositphotos

Кабінет міністрів під час засідання 12 січня підтримав скасування оподаткування іноземних грантів для проведення наукових досліджень та розробок. Про це повідомила прес-служба уряду.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Для цього уряд вніс зміни до статті 165 Податкового кодексу України. Зміни забезпечать законодавчу основу спрощення виплат, оподаткування товарів та послуг у межах проєктів, здійснюваних за допомогою міжнародного грантового фінансування.

Прийняті зміни сприятимуть вирішенню двох основних проблем:

  • неузгодженість норм чинного законодавства України та міжнародних договорів;
  • застосування стандартних правил оподаткування іноземних стипендій.

"Законопроект скасовує стандартні національні правила оподаткування іноземних стипендій, які фізособа-резидент отримує із джерел за межами України", — пояснили в Кабміні.

В уряді вважають, що зміни сприятимуть дотриманню міжнародних зобов'язань України у сфері наукової та науково-технічної діяльності, а також залученню молодих вчених.

Крім того, в Україні збільшать стипендії студентам. З 1 січня для бакалаврів, спеціалістів та магістрів розмір звичайної стипендії зросте з 1300 до 2000 грн. У свою чергу підвищена стипендія зросте з 1600 до 2550 грн. Для студентів технікумів, ліцеїв та коледжів розмір звичайної стипендії зросте з 980 до 1510 грн, а підвищеної — з 1250 до 1930 грн.