Ціна на бензин підскочить до 40 грн/л вже у лютому

Ціна на бензин підскочить до 40 грн/л вже у лютому
Ціна на бензин підскочить до 40 грн/л вже у лютому

Вже у лютому ціна на дизель та бензин підскочить до 40 грн/л, а на автогаз – до 25 грн/л. Такий різкий ціновий стрибок пов'язаний із зростанням курсу долара та нафтових котирувань, а також впливом на ринок держрегулювання.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Такий прогноз озвучив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін, пише UBR.ua.

Він пояснює такий різкий ціновий стрибок неконтрольованим зростанням курсу долара та нафтових котирувань, а також впливом держрегулювання.

За словами експерта, велика можливість побачити такі цінники на АЗС існує вже з 12 лютого, чому передуватиме кілька етапів підвищення розцінок на заправках.

За словами Дмитра Леушкіна, коливання курсу долара швидко відбиваються на вартості паливно-мастильних матеріалів. А у зв'язку із запровадженням в Україні держрегулювання цін на паливо, яке відбувається тричі на місяць (1, 11 та 21 числа), перший раз прайс на заправках різко зміниться вже з найближчого понеділка, 24 січня.

"Наступне держрегулювання має вийти у п'ятницю, 21 січня, але вийде у понеділок, оскільки Мінекономіки працює із затримками. І одразу миттєво всі цінники перемальовують на 2 грн дорожче", – уточнює Леушкін.

На сьогоднішній день ціна на січневий ресурс – 28 грн, плюс 7 грн допустимої націнки. Тобто з понеділка вартість літра 95-го бензину у преміальних заправних мережах вже злетить під 35 грн.

На початку лютого настає наступне держрегулювання і новий стрибок цін на пальне. Оскільки ціноутворення у нас йде за середньоарифметичною ціною за котируваннями, каже Леушкін, то з урахуванням дуже дорогої нафти перша ціна лютого підскочить ще приблизно на 2 грн/л.

Третє держрегулювання випадає на суботу, 12 лютого, тому за фактом зростання цінників відбудеться найближчого робочого дня – 14 лютого.

Також свою роль подорожчання бензину на АЗС може зіграти і зростання курсу валют.

"Якщо ми дійдемо до 29 грн/$ – а я вважаю, що дійдемо, – отже, у нас 14 лютого преміальні мережі продаватимуть бензин по 40 грн/л. А автогаз, відповідно, по 25 грн/л. Це щоб на День закоханих всі сиділи вдома та один до одного не їздили”, – іронізує експерт.

Але й на цьому подорожчання, найімовірніше, не закінчиться. Зараз усі світові аналітики кажуть, що цього року нафта планомірно зростатиме до $100/барель, і прогноз гривні також невтішний: у зв'язку із загальнополітичним нагнітанням навколо нашої країни українські євробонди і всі цінні папери летять униз – отже, курс летить вгору.

"Дальнє зростання пов'язане вже з курсом валют і ціною на нафту. І там, і там  прогноз несприятливий. Тому який там далі рекорд буде поставлений, життя покаже", — резюмує Леушкін.

Зазначимо, у вівторок, 18 січня, ціна нафти еталонної марки Brent зросла до $88,12 за барель. Це рекордний показник за останні сім років.