Разумков у другому турі впевнено б переміг і Зеленського, і Порошенка — опитування

Дмитрий Разумков. Фото: пресс-служба Рады

Депутат Верховної Ради та колишній голова парламенту Дмитро Разумков впевнено переміг би і чинного президента Володимира Зеленського, і попереднього главу держави Петра Порошенка, якби дострокові президентські вибори відбулися зараз і він пройшов би на них у другий тур.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це свідчать результати опитування Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова та фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Так, проти Порошенка Разумков має підтримку 61,1% українців, які визначилися з вибором у цій парі, а проти Зеленського – 56,4%. Водночас Порошенко також уже має шанси перемогти Зеленського, але дуже хиткі: опитування дає йому мінімальну можливу перевагу з результатом 50,1%.

Зеленський зберігає добрі шанси перемогти у другому турі Юлію Тимошенко (з результатом 53,5%), а ще впевненіші — перемогти Юрія Бойка (з 63,1%).

У першому ж турі за чинного президента готові проголосувати 24,2% респондентів, які визначилися з вибором, за Порошенка — 16,1%, Тимошенко — 9,9%, Разумкова — 9,3%, Бойка — 9,2%.

Ігоря Смешка готові підтримати 6,4%, Євгена Мураєва – 6,3%, Володимира Гройсмана – 5%, Сергія Притулу – 2,7%, Романа Кошулинського – 2,2%, Олега Ляшка – 1,7%, Анатолія Гриценка – 1,6%, Віталія Кличка – 1,4%, а свого кандидата назвали ще 4,1%.

Опитування було проведено з 17 по 22 грудня методом особистих інтерв'ю 2018 року респондентів за місцем їх проживання. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% із ймовірністю 0,95.

Нагадаємо, що опитування Центру Разумкова, проведене за місяць до цього тим же методом, показало, що за сина його засновника готові були проголосувати в другому турі проти Зеленського лише 50,4% громадян, хоч і це говорило про його гіпотетичну перемогу.