SpaceX планує вперше в історії відправити у відкритий космос непрофесійного астронавта

SpaceX планує вперше в історії відправити у відкритий космос непрофесійного астронавта
Екіпаж місії Polaris Dawn. Фото: CNBC

Американська приватна аерокосмічна компанія SpaceX разом із мільярдером, засновником платіжної компанії Shift4 Джаредом Айзекманом анонсували запуск програми Polaris. У рамках місії Айзекман має намір вийти у відкритий космос, повідомляє SpaceX.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Програму розділили на три космічні запуски. Першу місію, названу Polaris Dawn, запустять у четвертому кварталі 2022 року. Вона стартує у космічному центрі NASA у Флориді.

До першого екіпажу місії увійшов сам Айзекман, а також екс-пілот ВПС США Скотт Потіт та два співробітники SpaceX. У компанії уточнюють, що всі члени екіпажу добре знають одне одного, що є дуже важливим для місії.

Основна її мета у найближчій перспективі – досягти найвищої орбіти Землі. Також члени екіпажу тестуватимуть супутниковий зв'язок Starlink у космосі.

"Програма Polaris - це важливий крок у просуванні пілотованих космічних досліджень, що допомагає вирішувати проблеми за рахунок використання інноваційних технологій тут, на Землі", - сказав Айзекман, коментуючи місію.

Відомо що екіпаж Polaris Dawn проведе на борту космічного корабля 5 днів. За цей період члени місії проведуть дослідження, результати яких ляжуть в основу наукових праць, спрямованих на пошуки способів покращення здоров'я людини у космосі.