Найбільший у світі виробник комп'ютерних чіпів у 2022 році витратить на розширення $44 млрд

Найбільший у світі виробник комп'ютерних чіпів у 2022 році витратить на розширення $44 млрд

Найбільший постачальник комп'ютерних чіпів, тайванська компанія TSMC, планує витратити на розширення виробничих потужностей у 2022 році рекордні $44 млрд.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це представники компанії розповіли на квартальній конференції, під час якої підбили підсумки 2021 року та поділилися інвестиційними планами.

Виручка TSMC у четвертому кварталі 2021 року склала $15,7 млрд, і це на 24,1% більше, ніж за той же період 2020 року. Половину заробленої суми принесли передові техпроцеси на 7-нм та 5-нм. Чистий прибуток збільшився на 16,4%, до $6,01 млрд

Найбільший приріст за категоріями показав автомобільний сектор (+51%), хоча основні засоби продовжують йти від виробництва чипів для смартфонів та високопродуктивних систем (HPC). В останню категорію входять усі види процесорів – від графічних NVIDIA до Apple M1. У TSMC окремо відзначили напрямок ARM, заявивши, що на ринку більше не домінує одна архітектура (x86), а конкуренція сприяє кращій інтеграції з програмним забезпеченням.

При цьому у 2022 році компанія планує збільшити свої капіталовкладення до $44 млрд, що майже у півтора рази більше, ніж у 2021 році ($30 млрд). Приблизно 80% від заявленої суми TSMC виділить на передові техпроцеси (7-нм, 5-нм, 3-нм і 2-нм), 10% — на технології монтажу та упаковки на кшталт CoWoS, SoIC і InFO, а 10% — на датчики зображення CMOS та радіочастотні RF.

За прогнозами тайванської компанії, 2022 року напівпровідникова промисловість зросте на 9%. При цьому попит залишиться високим. TSMC вже отримала $6,7 млрд авансу від замовників.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що компанія Samsung Electronics хоче побудувати в Тейлорі (Техас, США) фабрики з виробництва чіпів — інвестиції у виробництво та обладнання становитимуть $17 млрд. Спочатку розглядалися локації в Аризоні, Нью-Йорку та Флориді, але компанія обрала Техас із-за податкових пільг та стабільних джерел електроенергії.