Невидимий фронт. Україна створила потужну армію з 300 ІТ-фахівців

Невидимий фронт. Україна створила потужну армію з 300 ІТ-фахівців
Фото: РБК

З початку повномасштабної війни з РФ в Україні утворили дуже потужну ІТ-армію з майже 300 тис. осіб, до якої приєдналися і українські, і міжнародні ІТ-професіонали, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час International Diia Summit Brave Ukraine.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Усі ці фахівці залучилися до боротьби на віртуальному фронті цілком добровільно. За його словами, за три місяці війни в Україні шість груп російських хакерів вчинили понад 430 кібератак.

"Протягом останніх восьми років Україна зазнавала кібератак із Росії практично постійно. Під час повномасштабної війни кібератаки стали ще інтенсивнішими", – сказав він.

За словами міністра, під час війни Україна також почала використовувати штучний інтелект для розпізнавання загиблих росіян. Крім того, понад $60 млн криптовалютою вдалося зібрати на армію та гуманітарну допомогу.

"Понад 10 тис. терміналів Starlink приїхало в Україну. Ми їх використовуємо для підтримки та відновлення критичної інфраструктури", – додав Михайло Федоров.

Нагадаємо, нещодавно під час одного з найбільших заходів з кібербезпеки у Європі СYBERSEC European Cybersecurity Forum організатори відзначили Україну двома нагородами: за героїчний спротив російській агресії, за захист цифрових кордонів демократичного світу.